Please follow and like us:
0

Yazlar ne güzel di mi sevdiğim.. Sıcak, içe huzur veren bir mevsim. Gelişi ta bahardan belli. Cıvıl cıvıl öten kuşlarla, rengaren ahenkle dans eden çiçeklerin arasından süzülüp geliyor adeta. Yeniden doğuyor dünya. Yeniden canlanıyor her yer.

Güneşin kızılı, göğün mavisiyle boyanıyor etraf. Denizin hışırtısı, rüzgârın usul usul esişi vuruyor geceye damgayı. Kumdan kalelerin yapıldığı, soğuk suların kenarında ayakların çırpıldığı mevsim işte. El ele dolaşan çiftlerin, mutluluk yağmurları altında akıp gidiyor zaman.

Kaç bahar geçti? Kaç yaz gitti ardından? Her ayrılığın ardından kaç mevsim tüketildi bu dünyada?

Bahar çoktan geldi bıraktı yazı kucağımıza. O da büyüdü ve terketme zamanı geldi bizi. Oysa dün gibiydi gelişi. Peki ya şimdi gidişi..

Eli kulağında sonbaharın. Açan çiçeklerin yapraklarının tutunduğu son demler. Köklerinden tohumlarına kadar tutunmaya çalıştıkları son anlar artık. Yeşillikleri usulca bırakacaklar toprağa.. Yavaş yavaş solacak her biri ve tükenecek.

Biz tükenmeyelim sevdiğim, biz tükenmeyelim. İlkbaharın güzelliğini alalım, yazı kucağımızda sımsıkı kavrayalım. Sonbahar sonumuz olmasın. İçimizi ısıtsın kış soğuğunda. Dışarısı soğuk olsa sen titreme sevdiğim. Üstüme titre sevdiğim.

Ssen üstüme titre ki, bahar olsun her mevsim.

Ben üstüne titreyim ki, yaz olsun her mevsim.

Aramıza soğuk girmesin sakın.

Girmesin sakın..

Please follow and like us:
0