Please follow and like us:
0

Ah be sevgili ah be.. Ah be diyebiliyorum sana sadece. Söylesene nasıl gelebildik biz bu hale, nasıl düşebildik söylesene…

Daha dün el ele gezerken, göz göze hayallere dalarken şimdi gözden uzak, hayallerden ırak. Birlikte gezerken, şapşal şapşal gülerken ne de güzeldi. Deli gibi kızdığımız, bir o kadar da gözümüzden yaş gelircesine güldüğümüz anlar. Anlık kararlarla diyâr diyâr gezdiğimiz uçuk kaçık yerlerde minik minik hayaller bıraktığımız zamanlar.

Çok mu kötüydü be sevgili? Çok mu değersizdi? Ya da bir çırpıda kolayca unutulabilecek şeyler miydi?

“Köpek gibi seviyorum” derdin ban sevgili, deli gibi aşık olduğunu söylerdin. Söylesene o zaman aşkın senin bu kadar mıydı da kolayca çekip gittin? Bu kadar anlamsız mıydı yaşanan her şey de bu denli kopup gittin. Ağlar ördüğümüz kaderimizi bir çırpıda nasıl yıkabildin..

Unuttun mu diye sorarlar insana. Günlere değil, aylara değil, yıllara sığdırılmış dolu dolu anları unuttun mu diye sorarlar.  Cevabın var mı sevgili? Kolayca cevaplayabilecek misin bu soruyu? İçim rahat gönlüm ferah deyip, vicdanımın telleri titremiyor diyebilecek misin? Gözünden yaş gelmeyerek, yüreğin sıkışmayarak, sesin titremeyerek dile getirebilecek misin bunları? Fotoğraflara bakmadan durabilecek, yazılanları okumamak için sahip olabilecek misin gözlerine? Peki ya yadigâr kalan, burnunun direğini sızlatan tenin kokusunu unutabilecek misin? Sızlamayacak mı minik burnunun direği? Buğulu buğulu bakmadan durabilecek mi gözlerin? Yanı başında yanan mumun alevine dalarken, kulağın ses çalmadan, her kapı çalışında “geldi mi” diye heyecanlanmadan durabilecek misin? Beyninin içini kemiren düşüncelerden, gittiğin her yerde düşünmekten kendini alıkoyabilecek misin? Rüyalarına sahip çıkıp, apansız uyanmadan deliksiz uyuyabilecek misin?

Yapabileceksen bunları unut sevgili, unut. Ne var ne yok her şeyi unut gitsin. Yaşanmamış farzet, heba edilmemiş say onca zamanı.  Sevgi emektir derler, hiçe say o emeği. Sil hafızandan at yüreğinden. Kalmasın en ufak bir hatıra bile. Yastığından at kokumu, etrafından at hatıraları. Boşver beni, boşver bizi. Biz olamamışız demektir zaten.

Ama unutmadıysan eğer, koy eline vicdanına sevgili. Koy elini yüreğine sevgili. Ben bir zamanlar ordaydım. Hala olmayabilirim ama son kez koy elini oraya ve söyle kendine, sor kendine

Gerçekten unuttun mu her şeyi sevgili, unutabildin mi?..

Please follow and like us:
0