Please follow and like us:
3

Hani etrafınızda çok insan vardır böyle atıp atıp tutan, ne biliyim boyundan büyük laflar eden. Ve onlara tek bir laf söylerim ‘Büyük konuşma!‘ Ama dinlemezler tabi. Yok ben dönmem de abi banane, yok bana bunları bunları yaptı da, yok yalan söyledi de, yok aldattı da bilmem ne. Ağzından tükürükler saça saça, kişi/ler hakkında bir ton laf edip yerin dibine soktuktan sonra konuşur da konuşurlar. E peki sonra?

Tükürdüklerini yalarlar!

Kaldıramayacağınız lafları etmeyin. Yapamayacağınız şeylere ait sözler vermeyin. Geleceğe dair bir şeyleri vaad ederken götünüz yemiyorsa, vermeyin. Dilin kemiği yok biliyoruz da bu kadar da döndürmeyin lafları.

Sevgiliyken, canım, cicim, böceğim.. Ayrılıp başkasını bulduğunda anasını s.. şerefsizin. Ondan da ayrıldığında tekrar barışma adına sevgilim, balım, peteğim. Kaç yüzünüz var olum sizin he? Kaç tarafa dönebiliyorsunuz siz? Sizin ki 360 dereceyi de geçmiş, kaç tur bindirdiniz?

He tutamayacağınız sözler vermeyceksiniz, iki karış boyunuzdan büyük de laflar etmeyeceksiniz. Yanıbaşında güle oynaya konuştuğunuz, arkanızı döndüğünüzde anasına bacısına dil uzattığınız anları gördükçe insanlıktan utanır oldum. Hayır bir tek siz mi doğrusunuz? Bu devir, bu çark böyle mi işiyor hep? Her daim yalakalık yaptığında mı sevilip, değer görüyorsun. Sonrasını da görüyoruz anam, sırtındaki bıçak izlerinden belli oluyor.

Benim de çok dostum var. Ama hepsi işleri düşünce!

Sırf bunları gördükçe sevgi, aşk denilen o şeylerden o kadar uzaklaşıyorum -ki uzaklaştım da zaten- Ne inancım, ne güvencim, ne samimiyetim hiçbir şey kalmadı. Hani insan dendiği zaman bile aklımdan binbir türlü şey geçerken, tüm bunların yaşandığı yerlerde, kişilere denk gelirken nasıl olsun ki..

Neyse diyeceğim o ki, ben öyle bir şey yapmadım, yapmam da. Silerim dediysem birisini, silerim! Ben tükürdüysem bir kere, başkaları gibi tükürdüğümü yalamam, gider üstüne bir  daha tükürürüm! Tükürüğümde boğarım.

Sonra gider noktamı koyarım.

Please follow and like us:
3