Please follow and like us:
0

sokakCaddeler her zamankinden daha karanlık sanki.. Yollarda daha önce koşan kediler de yok, kendi başına birbirlerine havlayan köpekler de. Kuşlar uçmuyor kesildi sanki sesleri. Kırılmış kanatları uçamıyorlar..

Neden soğudu ki hava böyle birden. Kar yağsın diye beklerken sağanak sağanak yağıyor yağmurlar. Oysa biz el ele dolaşacaktık bembeyaz karlar üstünde. Adımızı kazıyacaktık birlikte, kar topu atacaktık içimize. Tir tir titrerken birden sarılıp ısınacaktık ikimizde. Neden böyle oldu ki birden bire..

Ama olsun yağmuru da severiz biz nasıl olsa. Az ıslanmadık koşarken birlikte. Kaç arabanın sıçrattığı çamurdan helak olmadık ki? Paçalarımız, üstümüz başımız su içinde kalmadık mı sanki.. Hele saçlarımız. Saçlarımız birbirine yapışmış halde yürümedik mi kilometrelerce.. Olsun..

Ama soğuk işte şimdi sokaklar. Hani öyle bir soğukluk değil bu, dışı değil içi üşüten soğukluk.

Bir şeylerin eksikliğinden mi oluyor nedir..

Kalbi üşür mü insanın hiç?

Üşüyor işte..

Ellerim ısınmıyor artık.. Isıtamıyorum hiç..Eskisi gibi dolanmıyor kan, hücrelerimde. Bembeyaz kesildi.. Dudaklarım öyle kurulaştı, öyle kanı çekildi ki, gören hasta zannediyor. Oysa hiçbir şeyim yok görünürde, ama bilseler içimde..

Salına salına yürürdüm hep caddelerde. Şimdilerde o bile tat vermiyor nedense. Eksik kalmış gibi bir şeyler. Müziğim de var oysa kulağımda, o vazgeçemediğim kapüşonlu polarım da.. Ellerim yine cebimde. Ayaklarım çarpık basıyor kaldırım taşlarına. Yine ayağımın ucuyla tepiyorum küçük taşları, suya düşüşlerini seyrediyorum..

Sokak lambalarının ışıkları sönük iyice. Sis, pus dolmuş caddelere. Hafif esen rüzgâr, burnumun direğini sızlatıyor adeta.

Soğuk bu sokaklar sevgili, içini üşütüyor insanın.. Sen eksik değilsin de, “biz” eksiğiz buralarda..

Sen yoksun buralarda..

Cümlelerimde, hayalimde, aklımda, fikrimde olsan da..

Yoksun yanımda;

Güneş her sabah doğsa ne fayda..

 21:39:29 2014-09-21

Please follow and like us:
0