Please follow and like us:
0

Yokluğun acı veriyor. Biraz demeye dilim varmıyor, aslında deli gibi acıtıyor. Yüreğime taş bağlayıp denize atmışcasına. Suda boğuluyor gözyaşlarım. Sızlıyor göz kapaklarım. Oysa ne de güzel umutlarıma mutluluk banmıştım ve her birine senden bir parça benden bir parça katmıştım. İçine en güzel sevgimi, bir tutam da hasret katmıştım. Hasreti fazla kaçmış sevdiğim, kabardıkça kabarıyor artık..

Gece olunca çöküyor hüzün. Bir kadeh alıyorum yanıma, bir de sigara. Kadehi kaldırıyorum, havadayken dalıyor gözlerim ufuğa. Anılar, anılar, acılar, acılar.. Bir bir gelirken damla damla süzülüyor yaşlar. Bir yudum alıp bırakıyorum kenara. Cebimden çıkardığım alevi sönük bir çakmakla, kutusunu yeni açtığım sigaramdan alıyorum. Bir zamanlar senin dudağında olan dudağımın arasına koyuyorum bir dal sigarayı. Avcumun arasına aldığım alevle yakıyorum sigaramı. Aklımdan sen geçiyorsun.. Derin bir iç çekişle yakıyorum.. Çoktan yarıya geliyor sigara. Öyle doluyor ki ciğerime acısı, dumanını bile savurmuyorum. İki dudağımın arasından bir “ooff” sesiyle birlikte çıkıyor hepsi..

Hem yanıyor, hem yakıyorsun..

Sonra ufak tabağımdaki fıstığa bakıyorum. Tane tane soyuyorum, ufak ufak yemeye çalışıyorum. Gitmiyor lanet olasıca düşünceler aklımdan! Bir fırt daha çekiyorum sigaramdan. Külünü de israf etmiyorum ha, onu da atıyorum kadehe. Belki daha kolay çarpar içince diye. Bir nevi böyle cezalandırıyorum kendimi. Sarhoş olamıyorum ki. Olsam zaten direk sızıyorum. Senin gibi çıkaramıyorum da içtiklerimi..

Ne yapsam olmuyor. Yatıyorum rüyamdasın, uyanıyorum sanki yanımdasın. Hayatımda değilsin belki ama sanki sol yanımdasın. Neden bırakmıyorsun yakamı? Benden gitmedin mi yeterince? Ve ben neden hala hatırlıyorum seni? Yeterince acıtmadın mı yüreğimi? Neydi bu denli bağlanmanın sebebi? Aşk? Sevgi? Alışkanlık?

Sebebi belli değil belki, ama içimdeki seni öldüremiyorum ne yazık ki. Nasıl bir şeye dönüştüyse, içtikte canlanıyor, çektikçe körükleniyorsun. Ne kafamdan, ne yüreğimden, ne de her bir hücremden çıkmıyorsun. Anılarımın arasında, gözlerimin perde arkasındasın. Çıkmıyorsun. Gitmiyorsun.

Keşke gittiğin gibi gelsen..

Sigaramın dumanından son defa çekip atıyorum kül tabağına. Son nefesi vermeden üzerine bir kadeh daha patlatıyorum. Yüreğime gitmiyor hiçbiri. Peki ya sana geliyor mu hissettiklerim? Rüzgar kokumu getiriyor mu sana da bana getirdiği gibi?

Değil di mi.. Değil..

Çünkü bunu ben yapıyorum kendime. Neyse..

Bu paket bitti kardeş,  yenisini getir. Saki, sen de doldur bir kadeh daha. Gece uzun, içilecek çok anı var bu gece..

 

 

Please follow and like us:
0