Please follow and like us:
0

SilentBunu kendime itiraf etmem zor oldu ama sanırım ben hala “biz” olabilme ihtimaliyle yaşıyormuşum sevgili. Hala seni izliyor, sana bakıyor ve “biz”i arıyormuşum. Günden güne, geceden gündüze her an dakika. Bazen fonda çalan şarkıda, bazen rüzgarla gelen kokuda..

Ama ne vakit gözlerinin içinin güldüğünü gördüm, işte o zaman anladım o gözlerde artık “ben”in olmadığını. Yüreğinin bir köşesinde dahi saklı kalamadığımı.. Aslında farkındayım yüzündeki beni kapatabilmek için de tonlarca boyaya bulandığını. Etrafındaki bir çok kişinin de altında yatan hüznü bırakıp ona aldandığını. İnan senin de mutlu rolü oynayıp daha sonra kendini bile inandırdığını..

Farkettim ki, ses tonun bile bana gülümsemiyor sevgili. Aklına geliyor muyum ansızın ya da tıpkı bana hatırlattığı gibi o koku senin de burnunun direğini sızlatmıyor mu, merak ediyorum. İçinde geçmişi, anıları tamamen yok etmiş birine mi dönüştün, yoksa sadece alevini dinlendiren biri mi oldun bilmek istiyorum..

Ama ne yalan söyleyim; ben kirpik diplerime kadar özlemişim seni sevgili. Teninin sıcaklığını o ılık nefesini.. Ağıran beyaz saçlarım kadar gerçek, alnımda beliren çizgiler kadar derin.. Gamzeme gömdüğüm gülümsemelerin ardına sakladığım, kulakları sağır edercesin çığlık çığlığa bağıran bir hasretlik. Ölmeden önce son nefeste dile getirilen kelime-i şehadet kadar aklıma tutunmuşsun. Göz kapaklarımın ardına sakladığım hayalin, yüreğime bıraktığın son veda busesiyle daldığım lara geceler şahit hepsine..

Ama sen benden çoktan gitmişsin sevgili.. Ben tek başınaymışım .. Özür dilerim, seni “hala” istemekle, geleceğimin baş tacı yapmayı düşünmekle hata etmişim belli ki.. Doğmamış geleceğimi diri diri gömmüşüm..

Sen benden çoktan gitmişsin sevgili, bir daha gelmemek üzere hem de..

Kırık Not: Gözlerinin ardında, yüreğinin en ücra köşesinde bıraktığım en masum öpücüğü konduruyorum rüyalarına. Unutma, adı konmamış olsa da, ikimizin bebeği hatrına.. İyi bak birlikte olan anılarımıza, ihtiyacın olduğunda, başın sıkıştığında arala.. Sen unutmuş olsan da, ben unutmadım hala. Ruhum hala senin yanında, sen benim yanımda olamasan da..

/Sessizadam

Please follow and like us:
0