Please follow and like us:
0

Kpss vardı bugün. 2.5 milyon aday varmış. Yuh yani.. Bundan önce skandallara neden olan sınav yüzünden önlemleri arttırmışlar GÜYA!. Hani boynundaki kolyede bluetooth taşınmış diye şimdi kimse kolyeyle giremiyor.. Babababa.. Yanında kalem götürceksin, hani bir de gizli kameralı kalemleri vardı ya o yüzden kalemde götüremiyceksin artık diyerek kalemle de sokmadılar içeri. Abicim kafanız mı güzel sizin? Sınava girerken kolunda saat,kulağında küpe, cebinde bozuk para, anahtar(lık),kalem,silgi,uç vs hiçbirşey olmıycakmış yanında. Anadan doğma vaziyette gideceksin elinde nüfus kağıdın bir de sınav giriş belgen bundan sonra. Üzerindeki o etten cildi görene kadar çabalıycaklar sanırım.

Herşeyi çıkarttırma adetleri de oldu ya artık Ösym den hayır gelmez. İyi cılkı çıkmış yani sınavların. Adamlar “biz size kalem silgi vercez” diyorlar. Bir geldi, kilitli poşet içinde 2 tane kurşun kalem, 1 tane kalemtraş, 1 tane silgi, 1 peçete,3 tane Olips Naneli Şeker..

Bu mudur yani? Ben kurşun kalemle soru çözemiyorum arkadaşım napcam? 2 saatlik sınavda ne halt etcem cızır cızır çizen kalemle.

Ahanda işte o poşetteki malzemeler bunlar işte yanda görülüyor..

He bu sınav sonrası hali sonra demeyin hani peçetesi nerde bunun diye kullandım onu 😀 Şekerin 1i de aynı şekilde tüketilmiştir arz ederim 😀

Sonra bir de sınav 2 saat ya, diyor ki “Sınav başladıktan 90 dk’dan önce ve son 15 dk dan sonra çıkamazsını”

Ey güzel Allah’ım, benim bitti 1 saatte, ya da erken çıkasım geldi yapamıyorum, moralim bozuk, bırakmam gerekecek sınavı, onu da geçtim ben çözdüm 1 saatte bitti yahu niye çıkamayım? 2 saatlik sınavda 1,buçuk saat oturtuyorlar sizi. Neymiş efendim,

“ç ı k a m a z s ı n ı z”!. İyi çıkmadık bizde gül yüzümüze bakın 1,5 saat o zaman..

Bunlar çözüm müdür, tedbir midir, ne halttır bilmiyorum ama hiç de iyi bir şey değil gibi. Yani sınavların bile artık “cılkı çıkmış” durumda. Bundan sonra olurda ösym nin yaptığı herhangi bir sınava giderseniz, üstünüzde hiçbir şey olmasın, sonra yana yakıla emanetçi ararsınız. Kalem bile götürmeyin onlar veriyor, yakında bizim gitmemize de gerek kalmaz, hazır çözülmüş cevap kağıtlarını dağıtırlar sadece kodlamasını yaparız o verdikleri kalemle, üstüne bir de şeker yeriz tam olur.

Allah kimseyi bu bilmem ne sınavlarına muhtaç etmesin,

Saygıyla selamlıyorum.. 🙂

Please follow and like us:
0