Please follow and like us:
0

blog-2 yaşında

blog-2 yaşında

Gel bir geçmişe gidelim seninle..

06.09.2010’da başladı ilk bloglama macerası. O günün ilk yazısını yazdığımdaki heyecan bambaşkaydı. Yeni dünyaya MERHABA dediğim o ilk yazı şimdi geçmişte kaldı. Ama hala duruyor orda..

Sonra aktı yağmur, oldu sel, kaydı toprak yıkıldı dünya ve bir sene daha atlattı. Büyüdü, gelişti. İrili ufaklı kelimelerden yaptı kalesini. Üzerine ekledikçe ekledi taşları. Ve tam vakit 06.09.2011 ‘i gösterdiğinde 1 Yaşına Girdi! .

Bu yola hiç bir şekilde istatistik derdine düşerek başlamadım. Daha çok içimden gelenleri yazdığım, kafama estikçe bir şeyler karaladığım bir yer oldu benim için.

Acısıyla tatlısıyla tuzlusu ekşisiyle her daim bir sayfa oldu bana. Kimi zaman benden parçaları attım, kimi zaman etrafımda gördüklerimi harmanladım sundum.

Övgü mailleri de aldım, güzel yorumlar da. Bir çok yerden yazar olma teklifleri de geldi, yazdım da. Karşılık beklemeden yardımlarım da oldu, elimden geldiğince dilim döndüğünce karaladığım satırlarım da oldu. Hırçın, inatçı biri de oldum, aşk acısı çeken insan da..

Evet hepsi oldum, hepsi bendim.

Google amca.ya da sevdirdik kendimizi, ziyaretçiden çok takipçi de edindik.

Yazılarımı benden habersiz paylaşanaları da gördüm, benim yazdığım bana ait olanları kendi yazmış gibi gösterenleri de gördüm.

Sırf böylelerini gördükçe bir çok yazımı yayınlamadım bile.

İstatistik derdine düşmesem de iyi yerlere geldi blogum.

Google’un sunduğu Pagerank‘de değerimizi 2 yaptık.

Alexa Sıralamasında Global’de 600k Türkiye de 7k ya geldik.

Günlük tekil hitlerimiz 1000leri aylık 30000lere ulaştı.

hit

hit

Sadece blogumda yazdığım 785 yazım ve bunlara karşılık el emeği göz nuru yapılmış 930′a yakın yorum var –ki hâla da yapılmakta– =)


Gibi gibi daha bir çok şey sayabiliriz elbette ama gerek var mı?

YOK!

Ben yine yazmaya devam ediyorum, yine kafam estikçe karalamaya devam ediyorum. Destek olan, takip edenlerle birlikte koca bir yılı daha bıraktık örüldüğü üzere.

Kişisel bir blog olmasına rağmen kişiselin çok ötesinde bir yer oldu burası. Sadece bana ait değil, sizden de parçalar oldu burada.

Acısıyla tatlısıyla güzeliyle çirkiniyle her şeyiyle birlikte koca bir 2 seneyi geride bıraktık.

2010’da başlayan blog maceramız an itibariyle artık 2 yılını doldurmuş bulunmakta.

Evladım gibi sevdiğim blogumun doğum gününü sizlerin huzurunda kutluyorum.

İyi ki doğdun blogum, iyi ki var oldun!

2

. Yaşın Kutlu Olsun!

.

Please follow and like us:
0