Please follow and like us:
0

LAZER YAZICININ ÖNEMİ

Günümüzde yazıcılar hala ofislerin en vazgeçilmez unsurlarındandır. Birçok kullanıcı bilgisayardaki doküman yerine kâğıt üzerinde ellerinde bulundurmayı tercih ederler. Yazıcılar kullanım şekillerine göre insanlar tarafından ne tür bir yazıcı kullanacağı belirlenir. Yinede lazer yazıcıların diğer yazıcılara oranla daha fazla kullanışlı olduğu bilinmektedir.

LAZER YAZICILARLA RAHATLIĞA KAVUŞUN

Lazer yazıcılar, “elektro fotoğrafik” görüntüleme tekniğini kullanarak, yüksek kalite ve hızda hem yazı hem de grafik çıktısı verirler.  Hem ekonomik olması hemde zamandan tasarruf edilmesinden dolayı lazer yazıcılar insanlar için çok tercih edilme sebebidir. Yüksek performanslı lazer yazıcılar kişisel, ev küçük ofis veya iş yeri için geniş bir kullanım alanı vardır. Lazer yazıcı alırken öncelikle kullanma amacınızı göz önünde bulundurmanızın büyük yararı vardır. Ofis veya ev kullanımı için tüketim malzemelerinin fiyatlarını öğrenmek bizlere büyük yarar sağlar. Bununla beraber kartuş maliyetini ve tek bir sayfanın baskı maliyeti hakkında bilgi alarak bize en uygun lazer yazıcıyı seçmek yaptığımz işte daha rahat çalışmamızı sağlar. Bunların dışında diğer parçalarında belirli bir süre sonra eskiyeceği göz önünde bulundurulunca lazer yazıcı alırken iyi bir araştırma yapılması gerektiğini görmüş oluruz. Lazer yazıcı alınırken dikkat edilmesi gereken diğer bir hususta birinci sayfanın baskı hızı olmalıdır. Çünkü lazer yazıcı başlangıçta enerjiyi yayması için belli bir ısıya ıhtiyacı vardır. Bundan dolayı ilk sayfanın baskısı biraz geç olmaktadır. Geri kalan sayfalarda lazer yazıcı ısınmış olduğundan herhangi bir beklemeye gerek kalmaz.  Bunun için ilk sayfanın baskı hızı kesinlikle sorulmalıdır.

Lazer yazıcı alırken fiyatları iyice araştırılıp ona göre bir seçim yapılmalıdır. Bazı lazer yazıcıların fiyatı yüksek olup sayfa maliyet fiyatı oldukça düşüktür. Aynı şekide lazer yazıcı fiyatı düşük olup sayfa maliyet fiyatı yüksek yazıcılarda bulunmaktadır. Ama düşük fiyattaki lazer yazıcılarda sayfa maliyeti konusunda başarılı olamayabilirler. Ayrıca basacağımız dökümanları göz önünde bulundurup sayfa maiyetinin bizim için önemli olup olmadığını araştırmalıyız. Lazer yazıcıyı az ve çok kullanımımıza göre seçim yapmalı ona göre bize uygun özellikteki yazıcıyı almalıyız.

Sizde eğer biz lazer yazıcıya sahip olmak istiyorsanız http://ww.buroteknik.com/yazicilar web sitemizden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Please follow and like us:
0