Please follow and like us:
0

Karanlık Senaryo

Hayal kurmak, insanın var oluşundan beri taşıdığı en doğal iç güdülerden biridir. Neden mi? Çünkü hayal kurmak basittir; hayalimizin senaryosunu istediğimiz gibi yazabilir, istediklerimize rol verebilir ve istediğimiz yerde hayalimizin setini kurabiliriz. Hayali olan insanın umudu var demektir ve umut etmek, insana hayat veren yegane şeydir.. Peki öyleyse, hayal etmek güzelse, neden bu hayal kırıklıkları?

Cevabı basit: Hayalimizin yönetmeni biziz, ama hayatımızın içerisinde senaryoya etki edebilecek belki yüzlerce insan var.. Kimi sessiz ve derinden, kimi elimizden tutarak hayatımızın setine etki ediyor.. Bazıları sete renk katarken bazıları hüzünden başka bir şey vermiyor.. Şöyle örnek vereyim: Hayatımızın setine ışık tutan bir insan, kendi çıkarları sebebiyle elindeki ışığı yere atıp kırabiliyor, dönüp arkasını umarsızca gidebiliyor ve biz yeni bir ışık bulana kadar karanlıkta kalıyoruz.. Karanlığın ortasında nasıl yaşayabilir ki insan? Nefes alabilir elbet, ama adım attığı yolu nasıl görebilir ki?

Peki sırf giden ‘ışıkçılar’ yüzünden senaryoyu kesip atmak doğru mu? Karanlığa mahkum olup yönetmen koltuğunu bırakmamız düzeltecek mi her şeyi? Elbette hayır.. Bize gereken, gömlek cebinde bir parça umut; en karanlık anları bile aydınlatabilecek bir ışık..

SENARYO: Hayat BÖLÜM:1 TEKRAR: 3 —– 3,2,1, KAYIT.

Senaryo sizinse, umut etmekten vaz geçmeyin. Ve unutmayın: Hayal kırıklığı olmayan bir insan hiç hayal kurmamış demektir, ve hayal kurmak güzeldir..

Please follow and like us:
0