Please follow and like us:
0
Kalp Sağlığı

Kalp Sağlığı

Kalp hastalıklarının şakası yoktur. Bir anda dünyadan ayrılmanıza neden olabilirler. Bazı doktorlara göre ani kalp krizi vakaları kalıtımsaldır. Ancak endişeye mahal yok; akut kalp yetmezliği konusunda her gün yeni bir adım atılıyor.

Yapılması gereken en önemli şeylerden biri kan yağlarının aç karnına ölçülmesidir. Yapılan yeni araştırmalara göre kan yağları tok karnına da ölçülebilir. Ancak geleneksel yöntemlere bağlı kalanlar, aç karnına ölçülmesini tercih ediyor. Ayrıca yeni araştırmaların ortaya koyduğu bir diğer nokta ise vitaminlerin kalp ve damar hastalıkları konusunda artı getirmediği. Kardiyoloji profesörleri hastaların bu konuda aldanmaması gerektiğine dikkat çekiyor.

Kalp yetmezliği ve diyabetin birbirini tetikleyebildiği biliniyor. Bu nedenle diyabet hastalarının sıklıkla kalp değerlerini kontrol ettirmeleri öneriliyor. Öte yandan kalp hastalarında da diyabet sıklıkla görülebiliyor.

Kalp kapağı kalbin çalışmasında en önemli olan parçalardan biridir. Kalp kapağı ya da kapakçığı için de dikkat edilmesi gereken koşullar vardır. Bunları doktorunuza danışabilirsiniz. Öte yandan kalp pili taktırmış olanların özel perhizlerine muhakkak özen göstermeleri gerekmektedir. Kroner anjiyo için de önemli olan belirli ölçüde egzersirdir. Lütfen kalbinizi ihmal etmeyin.

Please follow and like us:
0