Please follow and like us:
0

Bulutlar geçiyor üstümüzden, farkında mısın? Kaç kere farkettin ki.. Kararmadığı sürece gzün farketmedin.. Yakmadığı sürece güneş, farketmedin.. İşine geldiğinde gördü gözün.. İşine gelmediğinde farketmedin bile.. Oysa her biri ne anlamlar yüklüydü, bilemedin..

Çizdikleri simgelerle takip etti seni. Yol gösterdi hep sana. Farketmedin.. Kararttı önünü, kararttı yolunu. Farketmedin.. Çekildi gözünün önünden, yandın, piştin güneşin alnında, yine farketmedin. Damla damla bıraktı semadan yağmurları.. Saydın sövdün, yine farketmedin..

Ne yaptıysa farketmedin, hiç memnun edemedi seni. Ne onunla memnun olabildin, ne de onsuz..

Aranızda dağlar da yoktu, yollar da. Gözünü arşa kaldırman yeterdi sadece. Göremedin. Sesine kulak kesilmen kâfiydi sadece. Duyamadın. Çaktı şimşekleri, yırttı gökyüzünü yine bilemedin. Korktun, ürktün, çekildin geriye. Hissedemedin..

Şimdi geldi çıktı karşına. Hüzünlü gözlerle bakıyor sana. Damla damla damlatıyor gözünden aşağıya, süzülüyor yanağından koynuna. Yine farkında değilsin. Hıçkırıyor göğsü bir aşağıda bir yukarda. Kıpkırmızı gözlerle, kirpiklerin ardından bakıyor masumca sana. Titrek dudağının arasından dökülüyor kelimeler, ama dolanıyor boğazına tek tek heceler.

Ne farkımız var ki bulutla aramızda.. O da kızıyor çakıyor şimşekleri, o da sıkılıyor benim gibi atıyor içine tüm dertleri. O da yol gösteriyor sana, yol açıyor hayatına benim gibi.. Görmüyorsun, anlamıyorsun, farketmiyorsun.. Söylesene ne farkım var buluttan.. O da savruluyor rüzgarla ordan oraya, ben de savruluyorum tek bir sözünle ordan oraya.

Islak damlalar yüklü sırtımızda.. Sakın yorma, sakın.. Yoksa bırakırız ikimizde usulca koynuna. Bugün susarız ama, yarın seni de ağlatırız içimizde sakladıklarımızla..

İçimizde sakladığımız o duygularla..

Please follow and like us:
0