Please follow and like us:
0

Her insan özler bir şeyleri, birilerini. Kimi zaman öyle doruklara ulaşır ki bu duygu, dayanılmaz hâle gelir. Vakti zamanında küsmüş olsanda yanında olmasını istersin. Buram buram teni kokar, kokusu gelir. Sıcaklığını yatağındaki yastığında ararsın, sımsıkı sarılır bırakmazsın. Sanki ‘o’ varmışcasına sarılırsın.

Özellikle de gece vakitleri düşer aklına. Ne hikmetse bütün acılar, hüzünler, dertler gece karanlığıyla birlikte çöker. Üstüne başına sinen o hasret duygusu canını daha çok sıkar. Hele de yapacak bir işin, uğraşın yoksa vay haline. Sıkıldıkça sıkılır canın.

Dedim ya, o duygu insana neler yapar, neler yaptırır. Sana ihanet edeni affettirir, seni zamanında yerle bir eden, yarı yolda bırakanı affettirir, ağız dolusu küfürleri unutturur, bir çırpıda bütün kırgınlıkları alt edebilir. Öyle berbat bir duygudur aslında.

Sosyal ağlara bile yansır bu duygu. Kimi zaman ‘aile’ kısmında yer alah kişi/lerle aran bozulduğunda, silersin, engellersin.
‘Yüzünü şeytan görsün!’ diyerek kapatırsın sayfasını. Ne vakit aklına tekrar düşse, için buram buram titrese, aklına mazi düşse, engelini kaldırır, iki profiline bakar, yazdıklarına, paylaştıklarına bakarsın, iç geçirirsin. Belki bir süre daha açık kalsa da sonra yine kızar, sinirlenir tekrar engellersin.

Bu böyledir, böyle gider. Öğrenmeyi, hatırlamayı sağlayan bir organımız olmasına rağmen, unutmamızı sağlayacak bir organın bulunmaması ne kadar acı bir durum. Sürekli çekmecenin arka gözünden çıkan, hiç giyilmemis giysilerin ceplerinden ansızın dışarı fırlayan para gibidir hasret duygusu. Nerede, ne zaman, ne şekilde ortaya çıkacağı hiç belli olmaz. Aynı şekilde neler yaptırabileceği de.

Hasret tohumları ekiyorsanız bedeninize, dikkat edin! Filizlenecek, yeşerecektir vakti geldiğinde. Ve her bir sonbahar rüzgârıyla birlikte tekrar dökecektir yapraklarını ve savuracaktır yeni hasret tohumlarını. Bitmek bilmeyecek bir döngüye girecektir.

Kısır döngü dedikleri budur işte.

Kaç hasret prangası daha eskiteceğiz bu gidişle.. Kim bilir..

Please follow and like us:
0