Please follow and like us:
0

Özel günlerde ilginç logolarla jest yapan internet devi Google, 10 Kasım’a karşı kayıtsız kaldı. 23 Nisan ve 29 Ekim’de logosuna Türk Bayrağı ekleyerek milli duygularımıza verdiği önemle takdir toplayan ve 2000 yılından bu yana Da Vinci’nin doğum gününden DNA keşfinin 50’nci yılına kadar ve hatta daha geçen günlerde x-ray ışınlarının buluşuna kadar olan günleri özel logolarla kutlayan Google, 10 Kasım’da logoyu değiştirmek yerine sayfanın altına küçük bir karanfil resmi koymakla yetindi. Geçen sene ise, hem Türk bayrağı koyup hem de link şeklinde tıklanıldığında 10 Kasım Atatürkü Anma Günü ve Atatürk Haftası  ile ilgili sonuçlara ulaşılmasını ağlayan “Ulu Önder Atatürk’ü saygıyla anıyoruz” yazısını yazmıştı.  Şimdi ise sade bir karanfil..

Gönül isterdi ki Ata’mıza özel bir logo yapılmış olmasıydı. Yeri geldiğinde türlü türlü logolar tasarlayan google, yanına bayrağımızı eklenip, ulu önderimizin resmiyle birlikte yapılmış olsaydı, çok daha hatrı sayılır bir davranış olurdu.

Google yapmadı diye bizim gönüllerimizdeki yeri mi eksildi.. Tabiki de hayır!. Google yapsa da yapmasa da, hatırlasa da hatırlamasa da onu hatırlayan bir ulus var, ona sahip çıkan bir ulus var..

Bir kez daha saygıyla anıyoruz seni ATA’m..

Please follow and like us:
0