Please follow and like us:
0

Gel güzel kardeş, otur yanıma ve anlatayım sana seni. Öncelikle şimdiden affına sığınıyorum söyleyeceklerim için. Ağzımı bozabilirim, kusuruma bakma. Dobra olacağım sana. Süzme yoğurt gibi, süzerek geçirmektense söyleyeceklerimi dişlerimin arasından, ağız dolusu kusacağım cümleleri..

Senin de ağzına sıçtılar di mi? Hani öyle böyle değil bildiğin gök gürültülü sağanak sağanak sıçtılar belli ki. Yoksa sen bu kadar durulamazdın bir kere. Seni öyle bir yerden yere vurmuşlar ki, dilin dudağına değemeden yargılamışlar darağacına asmışlar. Ah be götü yere yakın kardeşim, neden kendinden taviz verdin? Hani neden kendi isteklerinden, hayatından vazgeçtin başkaları uğruna. Bak şimdi kim var yanında? Ben göremiyorum. Çapulcu gibi bir halin, üç beş hatıran var sol yanında. Kıçı kırık bir telefonunda binlerce isim olsa ne yazar, hastalığında bile soran yok durumunu merak eden yok işte. Hani nerde senin o eski dost bildiklerin? Siktir et dost diye de bir şey yok zaten. Arkadaş bildiklerini de bulamazsın zaten. Hatta götün yiyorsa kanın canın olan kardeşin, akrabaların. Onlar da olmayacak.

Bak güzel alnı pak, yüzü pak arkadaşım. Sen varsın bu hayatta! Unutma, sadece sen! Herkesin kendi hayatı, düşündüğü, savurduğu cümleleri olacak. Önüne taş da koyacaklar kaya da. Bazen yol da açacaklar. Ama hep kapatacaklar yolunu unutma. Sen onlara karşı dik durabildiğin sürece sen olursun. Yoksa onların içerisinde koca bir hiç olursun!

Ve şu an sen bir hiçsin! Kusura bakma kardeş, koca bir hiçsin. Kendini bir başkası için feda ettiğin sürece hiçleşmeye devam edeceksin. Bir süre sonra senin yol kenarında bulduğun taş kadar değerin olmayacak, herkes tekmeleyecek çünkü seni. Sen başkalarının mutluluğu için çabaladığın sürece, kafana taşlar yağmaya devam edecek. Kendi isteklerinden vazgeçip, kendini ötelediğin sürece herkes seni daha fazla öteleyecek.

Sonun belli senin kardeş. Ağlayarak geldiğin dünyadan ağlayarak gideceksin. Kaybettiklerinin üzerine en çok da ‘zaman’ eklenecek. Her şeyi geri getirsen de o zamanları geri getiremeyeceksin kardeş.

Şimdi al şu bir bardak suyu,sil gözyaşlarını da. Üstüne iç, iyi gelecek. Dünya değişse de sen değişmeyeceksin.
Ah be gerizekalı kardeşim senin kadar kimse iyi niyetli yüreği ak pak olamayacak. Sen bu dünyada böyle kirleneceksin. Değerinin değerini anlayamadan göçüp gideceksin..

Madem öyle, şimdiden yolun açık olsun. Ne zaman istersen çal kapımı, ben yine söveceğim sana kardeşim. Senin insanlığına değil, insanlığı bu kadar düşünmekten kendini heba ettiğin o düşüncelerin iyiliğine söveceğim!

Please follow and like us:
0