Resmi Gazete  yer alan Bakanlar Kurulu kararı uyarınca, 28 Mart Pazartesi günü gece 03.00’ten (pazarı pazartesiye başlayan gece) itibaren tüm yurtta saatler bir saat ileri alınacak.


ÜNİVERSİTE SINAVINA GİRECEKLER İÇİN PAZARTESİYE ALINDI
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının önerisi ile ileri veya geri saat uygulamasına normalde her yılın Mart ve Ekim ayının son pazar günü (cumartesiyi pazara bağlayan gece) başlanıyordu. Bu yıl Mart ayının son pazar günü aynı zamanda Yüksek Öğretime Giriş Sınavı (YGS) yapılması nedeniyle öğrencilerin bu durumdan etkilenebileceği gündeme geldi.

Bakanlar Kurulunun değerlendirilmesi üzerine YGS sınavı nedeniyle bu yıl pazar gününü pazartesi gününe bağlayan gece ileri saat uygulamasına geçilmesine karar verildi.

Normalde tüm dünyada 27 Martta alınan yaz saati uygulaması sadece Türkiye’de 28 Martta alınacak. Sebebi de yukarda belirtildi zaten. Ama önemli bir nokta var ki, tüm elektronik cihazlar,telefonlar, bilgisayarlar otomatik güncellemede. Yani siz ayarlarınızı düzenlemezseniz telefonunuz, bilgisayarınız kendiliğinden 27 Mart gecesi kendini güncelleyecektir. Bu yüzden dikkat etmeniz gereken nokta budur ve bundan sakınmak için yapmanız gereken ayarlar da;

Devamı »