Küçük yaşlardan beri insanların hep gizli gizli öğrenmeye çalıştıkları, kulaktan dolma bilgilerle öğrendiğini sandığı bir konudur, cinsellik. Hep eksik biliyoruz, hep eksik aktarıyoruz etrafımızdakilere de. Cinsellikle ilgili bir sorun olduğunda gidip doktora danışamıyoruz. Utanıyoruz, sıkılıyoruz, anlatamıyoruz. Hâl böyle olunca da çağımızın teknolojisi, geliştikçe gelişen internette arıyoruz sorduğumuz tüm soruların cevaplarını. Bunun için de en büyük arama motoru olan Google‘u tercih ediyoruz elbette.

Google’un daha önce değiştirdiği arama özelliği sayesinde siz daha Leb demeden Çorum’un tarihçesini çıkarıyor karşınıza. Bunu neye göre yapıyor derseni, o kelimelerin/cümlelerin aranma sayısına yani bir nevi popülerliğine göre. Peki bunun şimdi cinsellikle ne alakası var derseniz? Şöyle ki;

Cinsellik üzerine aramalarımız, kimselere soramadığımız, belki de kendi içimizde tatmin etmeye çalıştığımız o duyguları google’da arıyoruz.

Mesela siz 15 yaşındayım diye yazdığınız anda boyum kısa, iş arıyorum, 16 yaşındayım diye yazdığınızda da ilişkiye girmek istiyorum çıkıyor. Belki siz bambaşka birşey arayacaktınız ama sizin karşınıza bu sonuçlar çıkıyor. Haliyle ya siz de tıklıyorsunuz ‘Bakayım la ne varmış burda‘ diye ya da kafanızı iki yana sallayıp geçiyorsunuz. Hani bu durum aslında o kadar problemli bir şey ki. Yani daha 16 yaşında, bulûğ çağındaki ergenlerin aradıklarını geçtim yolun yarısına gelmiş insanların da aradıklarını ortaya koyuyor resmen.

Bu aramaları ilerlettiğimizde de ciddi sorunlar görüyoruz. Hani bir insanın cinsellik hayatıyla başlayıp yaş ilerledikçe nelere maruz kaldığını da börebiliyoruz. Cinselliğin yanında aslında bambaşka sorunları da var(mış) insanların. Kimisi hala iş bulma derdinde, kimisi sakalının çıkmadığı peşinde. Öteki de 60’lı yaşlarında bakireliğinin..

En iyisi bunları ben değil de ekran görüntüleri anlatsın size. Hatta inanmam diyorsanız da Google amcaya bizzat kendiniz sorun yazarak..

Olcağı da buydu zaten. Yorum siz de artık..