Evet, artık bu da oldu.
Faturasız hat kullanan, cebindeki parasına göre gerektiğinde konuşan, gerektiği kadar mesaj atanlara ‘ek bir ücret’ daha geldi!
Ağzımıza, burnumuza kadar vergi dolduk hala da bir şeyler bahane edilerek ücret alınıyor!
En yüksek fiyatta telefon ücretlerini, en yüksek tutarda benzini, en yüksek miktarda gazı ve herşeyi en yüksek ücretlerle kullanan biz, TÜRKİYE sağolsun 1 Ağustos’tan itibaren ‘telsiz kullanm ücreti’ de ödeyecek!
Faturalı hatlardan zaten alınıyor bu ücret de faturasız hattan niye alırsın?
Benim elimdeki telefon mu telsiz mi?
Ben mi yanlış biliyorum sen mi yanlış biliyorsun?
Amacın(ız) ne?
Üstelik bu durumdan kimsenin de haberi yok. Sadece belirli kesimlere mesajlar gönderilerek sessiz sedasız başlatılmış bu iş. Bana (Avea) daha göndermedi, ama Turkcell çoktan işe koyulmuş e Vodafone da zaten onun takipçisi direk o da başlamış mesajlar göndermeye. Hoş Avea da eli kulağındadır gönderir en kısa zamanda.

Her operatör kendi bacağından asılır ya;

Telsiz ücretini, daha avantajlı kampanyalar için abonelerine yansıttığını belirten Turkcell, internet sitesinden yaptığı duyuruda da “Telsiz kullanım ücreti tüm ön ödemeli müşterilerimiz adına Turkcell tarafından devlete ödenmekteydi. 20 Haziran 2011 itibariyle tüm ön ödemeli hatlara tıpkı faturalı hatlarda olduğu gibi bu ücret yansıtılmaya başlanacak. Hattınızda yeterli TL yoksa ilk yüklemenizde bu ücret hattınızdan düşecek. Çekilemeyen tutar bir sonraki döneme borç olarak yazılacak” denildi.
Numarasını Turkcell’e taşıyanlardan ise sene sonuna kadar telsiz kullanım ücreti alınmayacak.
Avea ise eski abonelerden bu ücreti henüz talep etmediğini ancak yeni abonelerden 13.20 TL telsiz kullanım ücreti alındığını söylüyor.
Vodafone telsiz ücreti ödenmeyen tek tarifesinin Cep Standart tarifesi olduğunu duyurdu. SMS ile yapılan bilgilendirme neticesinde Ön Ödemeli tüm hatlardan 1.1 TL Telsiz Kullanım Ücreti alınırken, Cep Standart Tarifesinden ücret Alınmayacak.

demiş. Ağustos ayı ne de zor geçiyor arkadaş!

Bunun üzerine Tüketiciler Derneği (TÜDER) yaptığı açıklamada demiş ki;

İş ve özel yaşamın sürdürebilmesi için zorunlu toplumsal hizmet konumunda olan mobil iletişim, tüketici ile işletmeci arasında yapılan sözleşmeye bağlı olarak ücretlendirildiği halde, bağımsız idari kuruluş olan BTK’nın kamunun temsilcisi olarak tüketicilerden Telsiz Ruhsat ücreti (bir seferlik alınan 12.30 TL; Telsiz Kanunu Mad.27), Telsiz Kullanım Ücreti (her yıl alınan 12.26 TL; Telsiz Kanunu Mad.27), İlk Tesis Ücreti (31.80 TL) almasını içimize sindirememekte ve gereğini beklemekteyiz. Gerçekleşmediği takdirde ulusal ve uluslararası alanda hakkımızı almak için gereken tüm yollara başvuracağımızı kamuoyuna duyurmayı bir görev biliyoruz.

Bilgilendiniz mi peki?

Yine sessiz kalacaksınız değil mi?

Çok güzel, tebrikler.

Susun, susun ki yine sıra size/bize gelsin!