Trakya Üniversitesi öğrencilerine ait bir mail adresiniz var, biliyor muydunuz?

Sanırım bilmiyordunuz, çünkü çoğu kişinin bile böyle bir mail adresinin varlığından haberi yok 🙂
Bu mail adresi, üniversiteye kayıt olan her öğrencinin
hiç bir yere başvurmadan kullanabileceği bir mail adresi.

“Peki nerede o zaman benim bu mail adresim,nasıl temin edebilirim?” dediğiniz duyar gibiyim.

Çok basit, hem de çook.. (:

Öncelikle @ trakya.edu.tr uzantılı e-posta başvuru formu ‘nu doldurmanız gerekiyor.

İsterseniz çıktısını alıp el yazınız ile doldurabilir ve Trakya Üniversitesi Bilgi İşlem Merkezi‘ne (Tıp Fakültesi Dekanlığının yanında) elden teslim edebilirsiniz. ,

Yok arkadaş benim yazım iyi değil, zaten oraya gidecek vaktim yok‘ diyorsanız da, bilgisayar ortamında doldurup formu Öğrenci Kimliğinizin bilgisayar ortamındaki görüntüsü ile birlikte bidb@trakya.edu.tr adresine mail olarak atabilirsiniz.

Benim mailimin ulaşıp ulaşmadığını nerden bileceğim?‘ diyorsanız da, 0 284 235 85 31 numaralı telefondan arayarak mailinizin ulaşıp ulaşmadığını teyit edebilirsiniz.

Tüm bunları yaptıktan sonra mail adresiniz Bilgi İşlem tarafından açılacak ve siz de aşağıdaki resimde görmüş olduğunuz sekmeden maillerinize ulaşabileceksiniz =)

Tabiki öncelikle www.trakya.edu.tr adresine girerek “Öğrenci” sekmesinden “Öğrenci Mail“e tıklıyoruz.

Ardından “Yükleniyorrrrr..” yazısı ve..

Sonunda, mailimiz kullanıma açılmış durumdadır.
Trakya Üniversitesi Öğrencisi olarak bir ayrıcalığınız oldu. Artık sizin de bir @trakya.edu.tr uzantılı mail adresiniz var. Hayırlı olsun (:


Dipnot: Bazı arkadaşlar adsoyad@trakya.edu.tr olarak mail almak istiyor. Daha önce böyle bir şey mümkünken, (sebebi nedir bilemiyorum ama) artık bu mail adreslerinin kullanımına izin verilmemektedir.