Etiket: terminal sahtekarlığı

Terminal Sahtekârları!

Yine bir otogar yazısı olacak. Ama bu seferki ama öyle böyle değil, şu an tam karşımda yaşanan bir olay. Bayram yoğunluğu nedeniyle arabalar dolu. İçeriye bir tane eleman girer ve Edirne’ye yer var mı der. Adam bugün içerisinde Edirne’ye hiç yerimiz yok der. Eleman kafayı eğer boynunu büker şekilden şekle girer. Sonra güya acımış gibi davranan adam gel bari seni 7 arabasıyla göndereyim der. Sonra sorarlar adama “Aga bu nedir?”

Ulan varsa yeriniz var diyin ne diye insanları oyalıyorsunuz yahu! Yoksa da adam gibi yok diyin çekin gidin, yok diyip de gel bari sana kıyak geçeyim diyerekten göze girmeye çalışmak ne demek? Bundan önce de 3 kişi geldi. 2 si orta yaşlı evli çift, biri de 20 li yaşlarda bir bayan. Çiftin kocası sorar Edirne’ye yer var mı? Adam yine aynı cevabı verir Edirne’ye bugün içerisinde yer yok. Adamla kadın hemen diğer firmaya geçerler çünkü mecbur gitmek zorundadırlar. Onlar acilen kapıdan çıkarken adam 20 li yaşlardaki bayanı çağırır, “Hanımefendi!” Kadın sapıtır döner bakar, adam el işaretiyle yanına çağırır. 1 Kişilik yerim var isim soy isim alayım biletinizi keseyim.

E yuh ama artık ya!

Bunları denetleyen  birileri yok mu yav, arka planda bin bir türlü iş dönüyor, satıldı görünen biletler satılmıyor, senin aldığın bileti başkasına kesiyorlar, aynı koltuğa çift kişi bindiriyorlar. Resmen çile, resmen ölüm!

Birinin bunlara el atması gerekir,

Birinin bunlara “DUR” demesi gerekir!

Otogar Çilesi

Üniversiteyi kazanmak için çabaladık tüm lise hayatı boyunca. Hep hayalini kurardık üniversite de üniversite kazanacaz da kazanacaz.Tabi o zaman bilmiyorduk ki iş kazanmakla bitmiyor.Aksine kazandığın zaman başlıyor. En basitinden evden ayrılıyorsun ve özellikle de gurbete çıkıyorsan eğer yol çilesi valiz çilesi bekleme çilesi derken sadece yolda ömrünün üçte biri geçiyor.

Yine öyle anlardan birisi. Normalde Zonguldak-Edirne arası 8buçuk saatte geçip gider. Ama 4 senedir gidip geliyorum hiçbir zaman bu saatte gidemedim, benim suçum ne?

Bayram telaşı Edirnede çok önceden başladı. Daha bayrama 1 ay kala neredeyse tüm biletler tükendi. Sonra xyz firması normal fiyatı 2 katına çıkardı ve biletleri öyle sattı. Allah’tan 3 hafta öncesinden ben de almıştım (ama sormayın nasıl almadır bu canım çıktı yemin ediyorum). O da 4 saat Esenler Otogar’ında beklemeyle anca. Şimdi de tam tersi. Dönüş biletlerimiz de tamam ama bir şeyler eksik?

Zamanlama!

Akşam saat 20:30 sularında binilen ilk aktarma aracıyla dönüş yolu başlar. Gece 00:00 da olan otobüs için yaklaşık 2 buçuk saat beklenir. Sonra normalde 6 saatte giden araba ne hikmetse 5 saatte gider ve daha kargalar  b*kunu yemeden otogara düşeriz. E noldu? Benim aldığım bilet sabah  9 da.

Al işte..

Gel 4 saatte şimdi bekle iyi mi!

Bu yolculuğum da 16 saat sürmüş olacak hadi hayırlısı!

Diyorum yahu, mahrumiyet bölgeleriyle çevrili ülkenin bin bir çeşit yol sorunları varken, 2 otobüsten birisi yanından bile geçmezken, siz hazır asfaltları kırın yeniden yapın, ilerlemek, gelişmek yerine gerileyin!

Ceremesini de gurbete çıkanlar yaşasın.

Bir yolculuğun daha yarısındayım, Allah sonumu hayır etsin…

19.11.2010 Saat sabahın KÖRÜ  05 : 10