kadinlari-anlamak

kadinlari-anlamak

Kadınları anlamak mı zordur, yoksa erkekler mi zorlaştırıyor dersiniz?

Ya da kadınlar bilerek mi kendilerini zorlaştırıyorlar bu konuda?

Hani tüm kadınların kafalarında, hayallerinde canlandırdıkları erkek modelleri vardır ya –hem maddi hem de manevi boyutu olan-, işte bakınız onlar:

Onları hep seven, her daim güldüren, mutlu eden, anlayabilen, dertlerini dinleyebilen aynı zamanda çözebilen, her an huzura boğan, elini tutan, gözlerine bakan, romantik olan, saçlarını okşayan, kulağına sevgi sözcükleri fısıldayan, aldatmayan ve daha niceleri..‘ gibi manevi duyguları isteyen..

Bir de sırf maddiyatı düşünen kadınların istediği ‘Elleri kolları altınlarla, dolabı kıyafetlerler, sağı solu ayakkabılarla dolduracak olan. Altına arabası, sırtına kürkü, başına talih kuşu, evi, yatı, katı aldıracak olan bir erkek‘ ..

Belki de öncedendi bu ilk istenilen. Aşkmış, sevgiymiş, huzurmuş, mutlulukmuş.. Geride kaldı bunların hepsi maalesef. Para hepsini de satın aldı çünkü.

O yüzden kadınlar kendilerine iltifat eden, onları güldüren, onları memnun eden, onları anlayan, dertlerini dinleyen erkeklerden hoşlanırlar.
Ama ‘asla’ onlarla birlikte olmazlar.
Onun yerine kendilerini üzen, kıran, aldatan, kendilerinden kaçan erkeklerle birlikte olurlar.

Çevrenize bakın, siz de göreceksiniz. Bir kıza ters davranan, onu elinin tersiyle itenlere bakın bir. Nasıl peşinden gelirler. Bir de tam tersine bakın. Her dediğini yapan, sevgi dolu sözler sarfeden, el bebek gül bebek yanında gezdirenlere. Ya bu hevesleri geçtikten sonra ‘İlişkimize ara verelim’ derler, ya da sinsice gizliden gizliye aldatma eğilimine giderler. Ya da hiç yapmazlar –ki bu daha acı bir şeydir aslında-. Size umut verirler, yanı başınızdan hiç ama hiç ayırmazlar, ama sizle de tam anlamıyla birlikte olmazlar. Yani size tüm dertlerini anlatırlar, yardım isterler, fikirlerinizi önemserler, başkası kırıp üzdüğünde sizde teselli bulurlar. Ne vakit siz ona açılmaya başlasanız, aslında ona sevgi beslediğinizi, aşk boyutunda duygularınızın olduğunu açıkça dile getirdiğinizde sizden kendini geri çeker. ‘Ben seni çok iyi arkadaşım, dostum olarak görüyorum’ derler ve sıyrılırlar. Ya da ‘ben senin o büyük sevgini hakedecek biri değilim’ derler, kaçarlar. Bu böyledir, bu kadar basittir işte.

Hani ne yaparsanız yapın değişmiyor bu. Kime ne denirse denilsin çark aynı şekilde dönüyor.

Dünyanın da aslında tek bir kuralı var haliyle;

7 s2kilir, s2ken 7lir.

O kadar.