14 Şubat.. 14 Şubat.. 14 Şubat..

Oyh ne şubatmış ne günmüş arkadaş. Her yer kırmızıya boyanıyor, aşkın simgesi ya. Sebep ne? Herkes kan ağlıyor ondan mı ki acaba?

Sevginin günü mü olur yav. Sevmenin sıkıştırıldığı bir zaman dilimi mi olur. Sanki bir tek o gün seviliyor sevgili, sanki bir o gün değere biniyor birlikteliği. Çoğu kişiye aslında külfettir bu. Karşıdaki hatırlamadığında (hoş etrafta bu kadar reklam yaygara olduğu sürece unutmak ne mümkün ama neyse) bir ton laf yenir, ya da karşıdakine hediye alma zorunluluğu hissedersin. Hayır arkadaş olmamalı böyle bir şey. Senin sevgilin varsa ona özel bir günde değil içinden gelen bir günde almalısın. Anca o zaman anlamlı olur. Hadi onu geçtim almasan da olur zaten. Hediyeyle mi ölçülcek şimdi karşıdakinin sevgisi?

Her yerde yarışmalar, konserler, aktiviteler, özel canlı müzikler vs vs.. Ne güzel.. Her yer cıvıl cıvıl di mi.Herkese fırsat doğuyor, kaçamak yapacak vakitler artıyor.

Sonra bir de sevgilisiz olanlar vardır bu günde. Onlar için daha bir acı olur, aslında belli etmezler kimseye ama içten içe “keşke olaydı yanımda sevgili” diye iç geçirirler. Geçirme arkadaş ne gerek var. Öyle insanlar var ki, sevgilisi için uzaktan gelen ama tam da o gün (sevgililer günü ya hani) geri dönen. Düşünsene böyle bir şey olduğunu? Tam gününde tüm çiftler elele caddede, sen otobüste yolcu et seninkini. üstelik nereye? Sen eve diye gönderiyorsun ama o kim bilir kimin yanına di mi 😉

Bir güne sığmaz sevgiler, bir günü olmamalı. Eğer değer diyorsan sevdiğin için, her gün senin günün olmalı. Her gün yeni yeni şeyler keşfetmelisin onda, gözlerine baktığında her seferinde cız etmeli için. Onu uzaktan sevmelisin. Yanında olamasa da o yüreğinde olmalı her daim. Gözün gerekiyorsa kör olmalı onun için. O bunun farkındaysa, işte o zaman değerlidir aranızdaki sevgi. Ama sen onu severken o başkasını seviyorsa ve hala senin gözlerine bakıp yine seni seviyorum diyorsa, vay ki ne vay..

O yüzden dikkat etmeli artık severken. Hani eskiden bir lamba vardır okşadığında içinden cin çıkardı ya. Şimdilerde de öyle aynen. Okşadığınızda çıkıyor içlerinden cini..

Varsa sevdiğiniz kutlu olsun diyelim gününüz.. 😉

Bugünün özel bir anlamı daha var tabi bir de Mevlid Kandili..

Tüm İslam aleminin Mevlid Kandilini de ayrıca burdan kutlayalım..

He bir de küçük bir not daha diyelim 🙂

Eski sevgililerinize Kandil mesajları atın bugün. Aşk’a gelemediler bari iman’a gelsinler  🙂