Çok olmuş sen benden gideli sevgili, adın tadımdan uzaklaşmış. Eski tat yok dilimde. Duyu organlarımı kaybetmiş misâli dolanıyorum etrafta. Sızlamıyor içim, hissetmiyorum. Görüyor gözlerim, ama kör göz bebeklerim. Teninin kokusu çoktan gitmiş, almıyor kokusunu burnumun direği.

Hep öyle derdim eskiden. Sen benden gideli çok olmuş sevgili, demiyorum artık hiçbirini. Şimdi dilimde ayrı bir tat var, senden daha tatlı. Gözlerimde daha farklı bir umut var, içimde yeni tohumlardan çıkıp filizlenen. Öyle sıcak bir bakış var ki, senin gösterdiğinden kat kat daha sıcak. Kulaklarıma fısıldanan sözler, senin söylediklerinden çok daha anlamlı. Tenimde daha farklı bir ten, daha farklı bir koku var. Değdikçe yüzüm yüzüne ürperiyor içim.

Tüyleri diken diken oluyor insanın. Gökyüzüne baktığında uçuşan bulutları görüyor gözlerim. Kelebeğini ömrünü hiçe saymış, kelebekler uçuşturuyorum midemde. Organlarım birbirine çarpıp sesler çıkarıyor. Bağırsaklarımın eli ayağı birbirine dolaşmış. Kirpiklerim güneş misâli saçıyor ışıklarını etrafa..

Hasret kalınmış duyguların yüklü olduğu bir heybe vardı omzumda. Altında ezilmiş, taş kesilmiş bir kalp. Ve ardında kilitli sandıklar ardındaki üzeri tozlu, paslı bir kalp. Dedim ya, sen benden gideli çok olmuş. Ama karışmıyor artık hayâlin. Girmiyorsun rüyâlarıma. Benim rüyâlarım bambaşka hayâllerde. Saçlarımın arasında bambaşka parmaklar dolanıyor. Tel tel dökülen o saçlar başka ellerde yoğuruluyor. Senden hiçbir şey kalmıyor artık. Giden gidiyor, kalan sağlar bizim oluyor.

Unutulmaya yüz tutmuş sandığın kilidi kırıldı, açıldı kapakları. İçerisinde bambaşka bir koku, bambaşka bir tatla bakıyor yeni doğan güneşe. Artık tan ağarmadan yeni umutlar seriliyor kapı önüne.

Sen benden gideli çok oldu sevgili.. Çoktan kayboldu yüzün gökyüzünde. Artık ne bir adın var, ne de izin üzerimde. Tüm benliğimle açılmışım denize, üzerimde giysilerim, ümitlerim yeni hayâllerim..

Hayâldi, gerçek oldu..