asker

Bunu yapabileceğimi hayatta düşünmezdim. Yani acemilik sırasında en azından hiçbir şekilde internetle ilişiğimin olamayacağı kanısındayım. Ama şu an bu yazıyı Acemi Birliği 5. Jandarma Alayı 1. Tabur 3. Takım 2. Bölük 9. Koğuş acemi askeri olarak kaleme alıyorum. Acemilikte böyle bir şeyi hayatta kimse yapamaz sanırım ama 349. Dönem olarak bayağı bir şanslıyız sanırım. Çünkü hangi acemilikte görülmüş daha ilk günden internete erişim olduğu hangi acemilikte askerlikte görülmüş gezinin olacağı. Evet evet Kastamonu ilini gezeceğiz gezi düzenleniyor. Hatta bugün ilk 3 koğuş gitti bile. Sırayla gidiyoruz. Ayrıca hiçbir dönem bu zamana kadar sabah 07:30 da kalkmamıştır. Biz kalkıyoruz işte. Normalde kalkış saati 06:00 dır ama biz daha hiç o saatte kalkmadık. Ayrıca mıntıka falan da temizlemedik.. Ne güzel di mi? =)

Fırsatını bulmuşken iki çizik atayım buraya da dedim. Askerlik aslında o kadar korkulacak bir yer değil. Onlar da zaten ilk önce bunu amaç edinmişler ki böyle davranıyorlar bize bu kadar imkân sarfediyorlar. Uzakta, gurbet ellerde 12.12.2012 de başlayan maceramızda bugün neredeyse 5.günümüz de bitti. Şafak falan saymıyorum ama sanırım bir 150 gün kadar bir şey kalmış (öyle diyorlar yani =))

Ama buraya geldikten sonra gördüm ki Askerlik=Beklemek=İçtima başka hiçbir şey değil. Onun dışında bir ton şey var ama artık döndükten sonra ya da adam akıllı bir internetim olduktan sonra yazacağız. Askerlik biter, anıları bitmez. =)

Yemin töreni için yarından itibaren asıl eğitim başlıyor. Rap rap yürüyeceğimiz postalların içerisinde ayaklarımızın şişeceği o anlar yarın başlıyor. 04.12.2012 de yemin törenimiz var 5. Jandarma Alayı Gölköy/Kastamonu‘da 18.01.2013’te de ustabirliğine Ordu’ya doğru yola çıkıyoruz kısmetse. Gelmek isteyenleri bekleriz efenim törenimize =)

Şimdilik rahatımız yerinde, iyiyiz çok şükür.

Takip edenler varsa yine de dualarını eksik etmemesi dileğiyle..