ÖSYM

28 Kasım 2010’da yapılan KPSS sonuçları açıklandı. Sonuçlar ÖSYM’nin internet sitesinde verildi.

2010-KPSS Ortaöğretim / Önlisans Sonuçları için tıklayınız.

Daha önce bildiğiniz üzere KPSS de çok az bir netle çok yüksek puan alan bir kişinin sonuç ekranı dolanıyordu etrafta. Bakın işte bakanın oğlu yakını tanıdığı bilmem ne diyerk, son zamanlarda da kopya iddialarıyla çalkanan bu sınav sonucunda yapılan uygulamaya bakın.

Hatta bakın onu da buldum KPSS değilmiş yanlış hatırlamış YGS’ymiş de bir şey farketmez her ikisini de yapan ÖSYM! sonuçta.. Buyrun o sonuç ekranı da bu;


Artık sonuç ekranında TC Kimlik Numaranızdan sonra ŞİFRE niz ile bakabilceksiniz. Be abicim ben kayıt olurken başvuru yaparken vermediler. İstedim şifrem ne dedim? Adam ver 3 TL Yi al şifreni dedi. Oha dedim sen benim kaydımı yaparken zaten alıyorsun bir de şifre için mi istiyorsun dedim öyle keyfin bilir dedi. Almıyorum dedim ya senin gibi adama inat almıyorum dedim. Bunun gerekçesi de taa 4 sene önce ÖSS’ye girerken verilmişti. E üzerinden zaman geçti ben sınavı atlatmışım çok şükür kazanmışım üniversitemi okuyorum bir daha o şifreyi mi takip etcem. Bana eski ÖSS ye başvururken kullandığın şifre diyor bir de. Nerden bileyim ben o şifreyi saklamak zorunda mıydım!

O zamanlar şaka gibi bu muhabbete girdik elemanla ve sinirle almadım şifremi. Ve şimdi sonuçlar açıklandı altında da ŞİFRE istiyor. Ben nasıl bakacam sonucuma? Bir de pişkin pişkin yazmışlar şifrenizi bilmiyorsanız diye altına açıklama yapmışlar

  • İnternet Erişim Şifresi gerekli kimlik kontrolleri yapılarak ücreti karşılığında yalnız adayın kendisine verilir

diyerek.. Yazık ya bu mudur sizin sınav anlayışınız, bu mudur sizin güvenlik anlayışınız! Her yerden sömürdüğünüz yetmiyor bir de herkesten ZORUNLU olarak para karşılığı bu işi mi yapıyorsunuz!

Pes artık cidden pes yazık yani size!

Siz bizi temsil ediyorsunuz GÜYA, siz bizim yerimize uyguluyorsunuz GÜYA, siz ne hakla ne hizmetle bu ülkenin insanına bu kadar zulm ediyorsunuz, bu kadar herşeyi zora koşuyorsunuz!! Siz bu vatanın evladı değil misiniz be insafsızlar!!

İki kuruşu bir araya getiremeyenler hayatlarını bu sınav diye tutturduğunuz sistem yüzünden zorla girip kazanmaya çalışırken hala siz çalıp çırpmaya çalıyorsunuz YAZIK!

Daha önce dediğim gibi

Bundan sonra sizin yaptığınız sınavlara girilmez. Sizin yaptığınız işlerden hayır gelmez!..