Aile hekiminin yazdığı her bir reçeteden 3 lira katılım payı alınacak. Devlet ve üniversite hastanelerinde muayene olma ücreti de 5 liradan 6 liraya çıkacak. Özel hastaneye gidenler içinse katılım payı 12 liradan 14 liraya yükselecek.

Sağlık Uygulama Tebliğinde yapılacak değişiklikle muayene katılım ücretleri devlet ve üniversite hastanelerinde 1 lira; özel hastanelerde 2 lira artacak.

Vatandaşın A özel hastanesinde dahiliye bölümüne muayene olup; ardından B özel hastanesinde aynı bölümde yeniden muayene olması durumunda muayene katılım payı 14 liradan 24 liraya çıkacak.

Artık çok normal geliyor bu zamlar sanırım. Nasıl olsa alıştı bizim bünyemiz, verdikçe verin dozu!

Bizim normalde ‘temel hakkımız’ olmasına rağmen, bu hakkı fazlasıyla baltalama eğilimine girdiler. Muayene ücreti %20 arttı demek ne demek? Hastalıktan ölelim biz boşverin zaten onu bunu. Parası olan mı yaşayacak artık bu dünyada? Paran yoksa gir kara toprağa mı diyeceğiz yoksa?

2 tane ilaç alıyorsun eczaneden 20 TL’den aşağı bir ücret ödemiyorsun zaten. Doktor parası, ilaç parası, muayene parası, reçete parası..

Para para para varlığı dert yokluğu yara..
Paran varsa yaşarsın artık bu ülkede.
Milletvekilleri binlerce lira maaş alsın aylık hala ‘geçinemiyoruz’ diye şikayet etsin, vatandaşına asgari ücreti zor versin, onu da eften püften vergilerle geri alsın. Sonra da kendilerine beleş telefonlar, ek ödenekler, kaydırmacalı ödenekler, benzin ödeneği çıkarılsın, paşa paşa yaşasınlar ama ülkemin vatandaşına her yeni günde ayrı bir zam yapılsın!
Helal be, ne diyeyim ki..
Sivilce bir kere çıkar, sonra dayanamaz sıkarsın, patlatırsın, bulaşır çoğalır ya. Aynı onun gibi oldu artık herşey. Bir kere sıkıldı, yayıldı, şimdi önünü alamadık.
Haydi rast gele, ver gazı, ver coşkuyu milletime, 1 zam daha patlat gitsin. 1 de yetmez 5 tane, 5 de yetmez 1000 tane, ver ver ver!