Edirne Belediye Meclisi, şehir içi yolcu taşımacılığı yapan minibüslere yüzde 25 zam yapma kararı aldı.

Belediye meclisi alıyor bu kararı dikkat!

Zam kararı bir tek Kapıkule hattını kapsamıyor. Alınan karar gereği yolcular kısa hatlarda 1.25 TL, uzun hatlarda ise 1.75 TL ödeme yapacak. Peki niye?

Belediye Başkanının tavrı yüzünden.

Başkan Hamdi Sedefçi 1 Mart’a kadar minibüs esnafını kartlı sisteme geçmeye, vatandaşları da kart almaya davet etti. Bu tarihe kadar kartlı sisteme geçmeyen minibüsçülerin ruhsatlarının yenilenmeyeceği uyarısında bulunan Sedefçi, Edirne Belediyesi olarak minibüsçülere yönelik kıyafet ve davranış konusunda eğitim vereceklerini ifade etti.

Beni niye kart almaya zorluyorsunuz ki? O arabanın içindeki kart direkleri 1 senedir var. İlk geldiğinde hevesle bir kaç kişi almıştı, ki alırken sadece boş karta 5TL bayılmıştı. Şimdi zorunlu mecburi diyorsunuz. O kartı alan bir öğrenci kartını direk dııtlatıp binse gam yemiycem. Şaka gibi bindiğin anda “Abi kartım var benim, öğrenci” diyorsun, şoför ordaki “öğrenci” butonuna basmadan öğrenci almıyor senden. Yine normal ücreti alıyor senden. Böyle mi kullancaz biz o Kentkartı!

Şaka değil bu artık şaka ötesi bir şey.

Ve en içler acısı durum öğrencilerin başına gelmekle beraber sivil halka da geliyor doğal olarak.

1 Mart’a kadar kart alamayan yolculardan 25 Kr daha fazla alacaklar. Buna göre kartı olmayanlar kısa hatlarda 1.50 TL, uzun hatlarda ise 2 TL verecek.

Anladık benzine zam ona buna zam geldi diye de. Sırf “Kart” aldırmak için bu zam YAPILMAMALI!

En azından bu gerekçe gösterilmemeli!

Bu kartları verirken ilk ve orta dereceli okul öğrencilerinden öğrenci olduğunu gösterir kimlik belgesi ile 1 vesikalık fotograf, üniversite öğrencilerinden ise vesikalık 1 fotoğraf, öğrenci belgesi/kimliği ile Edirne Şehir Merkezinde ikamet ettiğine dair belgenin de istenmesi kararlaştırılmıştır.

Edirne şehir merkezinde ikamet kaydı bulunmayan üniversite öğrencileri 31 Mart 2011 tarihinden itibaren indirimlerden yararlanamayacaktır.

Bir de öğrenciler ikametini almazsa indirimden yararlanamayacakmış!

Bre arkadaş Edirne nüfsunun kaçta kaçını öğrenci oluşturuyor farkında değil misiniz? Yazın kaç kişi oluyor sokakta, çalışan kafeler bile kilit vururken kapılarına siz öğrencileri düşünecek yere öğrencileri arka plana nasıl atarsınız!

Kart kullan diye bu yapılır mı! Ben kentkart mı alıyorum yoksa minibüs hattına ortak falan mı oluyorum hayırdır?

Tabi bunun yanında taksiler de durur mu, e hayır tabi onlarda da zamcık var artık.

“Bu düzenleme ile Taksi Taksimetre ücretleri açılışta 2,50 TL, beher km başına 2,20 TL, beklemelerde beş dakikadan sonra her dakika için 0,10 TL olarak belirlenmiştir”.

Bir de burdan yakın.. Tebrikler!