Arkeoloji bölümü okuyan arkadaşlar bu durumdan muzdarip midir acaba? 🙂

Bizler pek şaka severiz ya, herşeyi böyle alttan alta dokundurma yaparız ya bu da onlardan biridir işte.

Arkeologlara “mezarcı mı olacan şimdi sen?” diye sorulur 🙂

Güler misin, ağlar mısın bilinmez ama genelde gülünüyor ama unutulmamalı  ki ,

Her gülüşün ardı, hüzündür.

Hani böyle denilse de üniversitenin birinde  gerçekten “mezarcılık” bölümü açılmaya yeltenilmiş buna ne diyeceksiniz peki? Yok artık di mi 🙂

Demek ki neymiş, her şakanın altında bir gerçek yatar(mış), yatırılır(mış) ya da her şakan bir ders alınır(mış).. 🙂

Bakalım hangi üniversite neden böyle bir şey yapmaya karar vermiş;

Erzincan Üniversitesinde mezarlık yönetimi bölümü açılması için karar alındığı bildirildi.

Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap AA muhabirine yaptığı açıklamada Türkiye’de işsizliğin her geçen gün daha arttığını bu sebeple yeni iş kollarına ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Şehirlerin gelişim sürecini engelleyen ve korku mekanları olarak görülen mezarlıkların gençler için yeni bir iş kapısı olabileceğini belirten Prof. Dr. Büyükkasap ‘Şimdiye kadar yerel yönetimler tarafından organize edilen cenaze ve mezarlık yönetiminin AB uyum yasaları çerçevesinde ele alınarak özel sektör tarafından yönetilmesi gündemde’ dedi.

Bu yöndeki girişimler sonucu Erzincan Üniversitesi olarak harekete geçtiklerini bildiren Prof. Dr. Erdoğan bu sürece katkıda bulunmak için girişimlerde bulunduklarını belirtti.

Kurulacak bölümde eğitim alan öğrenciler matem psikolojisinden anatomiye kadar birçok dalda eğitime tabii tutulacağını anlatan Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap ‘Yurt genelinde hiçbir üniversitede böyle bir bölüm bulunmuyor’ diye konuştu.

Prof. Dr. Erdoğan insan kaynakları uzmanlarının önerileri doğrultusunda AB’ye uyum çerçevesinde önümüzdeki 20-30 yıl içinde geçerli olacak meslekleri belirlediklerini sözlerine ekledi.

Her şey AB için işssizlik bahane 🙂

Biz oraya girene kadar zaten mezara gircez bari biz de mezarcı olalım da kendi mezarımızın planını projesini kendimiz yapıp el emeği göz nurudur diyip nur için de yatalım bari. (Tövbe estağfurullah)

Eğer böyle bir şey olursa bakarsınız  arkeoloji okuyanlara yan dal, çift anadal yapmaları ya da mezar kazabilmeleri için bir sertifikalı -kurs filan da olabilir- eğitimlere katılma imkânı sağlanabilir mazallah, tuhaf ama herşey olabiliyorsa bu neden olmasın? 😀