Etiket: karşılıksız aşk

Karşılıksız Aşk

Karşılıksız Aşk en güzelidir aslında. Hiçbir karşılığını beklemeden, sebepsizce sadece ‘sen istediğin’ için seviyorsun. Daha ne ki..

Ticarete dönüştürmüyorsun en azından. Böyle ‘Beni ne kadar seversen ben de o kadar severim‘ diye bir çaban yok. Belki karşındakine dokunamıyorsun, sevgililer gibi, bakamıyorsun saatlerce gözbebeklerinin içine. Herkes bakışırken vapurda, sen gökyüzüne dalıyorsun. Onlar kıymet bilmedikleri saçlarını tek tek yolarken, sen o uzun saç tellerine dokunamıyorsun bile. Geceleri sana güzel sözler söyleyerek yatmıyor yatağına. Bir ‘iyi geceler’i çok görüyor sana belki de. ‘Rüyanda beni gör’ diye hakaret bile etmiyor sana. O televizyonun başında en sevdiği diziyi izlerken sen de yanına kıvrılıp, usulca dizinde onu izleyemiyorsun. Çok yorgun olduğunda omzuna başını yaslayıp uyuyakalamıyorsun.

Kulağına o güzel aşk sözlerinden fısıldayamıyorsun belki de. ‘Canım’ diyerek bağrına basmıyor seni, kulağına küpe olmuyor söyledikleri. Hele de kıskanmıyor seni kimseden. Yanıbaşındakilerin hiçbir öneminin olmadığı, gözünün ucuyla bile bakmadığı anlar arasında kayboluyorsun. Avuç içlerinin ne kadar sıcak olduğundan haberin yok. Soğuk günlerde en çok ellerinin üşüdüğünü bilirken onları ısıtamamak, ne kadar kötü. Parmaklarının arasında senin parmakların gezinemiyor. Aralarında hep bir mesafe var. Sınır dışı edilmişcesine, ket vuruyor söylediklerine. Önemsiyor, değer veriyor sana lâkin ötesine geçmene izin vermiyor. Öyle sıkıca indiriyor ki kepenkleri, sanki hiç açılmayacakmış gibi, korkuyorsun sen de. Onun sana karşı ‘kapalı’ olduğunu bilmene rağmen, yüzünü görememe korkusu içine dert oluyor. ‘Yeter ki o gülsün’ diyerek yüreğine taş oturtuyorsun. Sırf o’nun gözleri mutlu baksın, o’nun dudaklarından tebessüm eksil olmasın diye, sen kendini yıpratıyorsun. Sen kendini parçalıyorsun. Sen kendini kör kuyulara atıyorsun. Yosun tutmuş kuyulara merdiven dayayıp tekrar çıkmaya çalışıyorsun. Sana umut veren tek şey ‘gözleri’ oluyor. Ve sen onları sadece uzaktan seyredebiliyorsun.

Başkası bakıyor o gözlerin içine, başkası dokunuyor saçının her teline. Çatlamış ellerini başkası sarıyor, senin saramadığın o belini başkası sarıyor. Sen onu düşlüyorsun, o başkasını. Sen onun hayâliyle ayakta duruyorsun, o başkasının. Senin ona dair içinde ukte düşen her bir yağmur damlasını, şimdi başkası seyrediyor. Acı ama gerçek, o seni görmüyor, sen de ondan başkasını.

Ve hiçbir şey; göründüğü gibi değil. Göründüğünden çok öte..

Seveceksen Karşılıksız Sev Beni!

Birisini seveceksen karşlıksız seveceksin arkadaşım. Sen elinden geleni yapıp edeceksin, sonrasını karşıya bırakacaksın. Ben bugün seni sevdim yarın da hadi sen beni sev DEMEYECEKSİN!. Seven kişi zaten sever seni, ama öyle ama böyle..

Ben seni seviyorum diyorsam eğer ve inanıyorsan buna, her gün söylememi beklemeyeceksin!.

Sen zorla söylettirmeye çalışırsan, istemsiz çıkar ve gerçekten içten söylenmez, sırf sen “sus” diye söyleneceğinden zorla söylettirmeyeceksin!..

Eğer olumlu yönde bir davranış yapıyorsan, bunu sürdüreceksin. En ufak kıvılcımda saman alevi gibi parlayarak herşeyi tek kalemde çizip silmeyeceksin! Sileceksen de tekrar yazmayacaksın, çünkü bir yazdığını silersen bir daha aynı şekilde yazamazsın!

İyi birşey yapıyorsan devamını getireceksin, getiremiyorsan, susup çekileceksin..!

Gözünün üstünde kaşın var senin, aa burnunun yanında sivilcen çıkmış diye bahane uyduracaksa eğer, sevmesin beni!

Ben dün senin için yemek yaptım, bugün de sen git bulaşığı yıka diyecekse eğer, sevmesin beni!

Ben bugün senin için yazı yazdım, sen de hadi bana şiir yaz diye hep bir karşılık bekleyecekse eğer, sevmesin beni!

Yaptığı şeyi gözüne sokarcasına, dürte dürte getirecekse eğer önüme, yapmasın, sevmesin beni!

Eski defterleri sürekli tozlu raflardan indirip indirip bana çemkirecekse eğer, sevmesin beni!

Benim laflarımı bana çarpıtıp, inat yapacaksa eğer, sevmesin beni!

Yüzüme gülüp arkamdan iş çevirecekse eğer birisi, bırak sevmesin beni!

Benim sevgimle kendi sevgisini kıyaslayıp, hep benim sevgim üstün diyecekse, sevmesin beni!

Söylediği sözler lafta kalacaksa eğer, lafta sevecekse beni boşver sevmesin beni!

Bana yalanları ardı ardına sıralıyacaksa eğer bırak hiç sevmesin beni!

Seveceksen karşılıksız seveceksin arkadaşım!

Sudan sebeplerle gelmeyeceksin, seveceksen “adam gibi seveceksin“..