Size ait bir websiteniz var ve bu siteye ait bir mail adresi kullanmak istiyorsunuz. Bu mail adresini de normal bir şekilde hotmail üzerinden kontrol edip, oradan kullanmak istiyorsunuz. Zor bir şey mi?

Hiç de değil (:

Çoğu kişi doğrulamayı yap(a)madığından mailler gelmiyor. İşte isim@domain olarak mail adresi alma ve bunu hotmail üzerinden nasıl onaylatıp kullanabileceğimizi anlatacağım.

Buyrun başlayalım..


İlk önce Cpanel ya da Direct Admin’den kendinize ait istedediğiniz mail adresinizi oluşturuyorsunuz.


Ardından Buradaki linke tıklayarak adresimize gidiyoruz. Kullanmak istediğimi bu mail adresimizi aynı şekilde buradan da kaydetmemiz gerekecek. Bu yüzden ‘Evet, e-posta adresim kullanılsın‘ seçeneğini seçip, devam diyerek diğer gerekli bilgileri de sayfadan dolduruyoruz.


Tüm bilgileri eksiksiz tamamladınız. En son bu mailimizi yukarıdaki gibi tekrar yazıp onayladıktan sonra Kabul ediyorum diyerek hesabımızı açmış oluyoruz. Bu seçeneği seçtikten sonra yazmış olduğumuz ornek@maziliguney.com mailimize hemen bir onaylama maili geliyor. Eğer bu mail gelmez ise hesabınız onaylanmamış olduğundan tam olarak kullanamayacaksınız!


Mailimiz gelmiş görüldüğü gibi. Hemen tıklıyoruz ve açıyoruz..


İşte mailimizdeki Onay Kodu. Direk tıklayarak hesabınızı onaylayabilirsiniz. (Tıklanmaz ise elbette kodu kopyalayarak adres satırına yapıştırın ve o şekilde onaylayın.)


Ve hesabımız onaylanıyor. Artık kullanımımıza açıldı. Şimdi en başta belirttiğimiz şekilde bu mailleri hotmail üzerinden kabul etmeye.Hesabımız açıldığında hemen yukarıdaki örnekte gördüğünüz gibi Get your ornek@maziliguney.com mail right in Hotmail adresine tıklıyorsunuz.


Burada özellikle


Kısmında tick olmamasına dikkat edin. Aksi takdirde mailleriniz hotmaile düşmez 😉

Onun dışında ‘Incoming mail server‘ kısmını pop, ya da mail olarak size uygun olan şekilde değiştiriniz. Bunu da panel üzerinden açtığınız mailin özelliklerinden görebilirsiniz.

Evet ayarlarımızı da yaptıktan sonra ‘Save‘ diyerek kaydımızı gerçekleştiriyoruz.

Şimdi örnek olması açısından bir deneme maili gönderiyoruz..

Ve gönderdiğimiz mail alıcısına ulaşıyor.

Artık kendi hostunuz üzerinden kontrol etmenize gerek yok. Hostunuzla ilgili yaşadığınız problemlerde maillerinizde hasar gördüğünden artık hotmaile bağlanmış bir halde sorunsuz şekilde kontrol edebileceksiniz.

Yalnız unutmayın!

Bu yöntemin tek bir eksiği var. Normalde gönderilen mailler anında posta kutusuna düşerken, burada bir kaç dakikalık gecikmeler meydana gelebiliyor.

Buda aklınızın bir köşesinde duruyor olsun. Sonra vay efendim mail gönderdim de ulaşmadı da falan demeyin (: