İnsanların umutlarını, heveslerini kırmayın. Belki de artık tek sahip oldukları, o dur, kırmayın.

Ne kadar garip yaratıklarız biz. Elimizdekinin kıymetini hiçbir zaman bilmeyiz ve her seferinde elimizden kayıp gittiğinde anlarız değerini. Peki ya sonra? İş işten çoktaan geçip gitmiştir tabi ki de.

Etmeyin yahu, eylemeyin işte. Adam gibi, insan gibi geçinin derdiniz nedir? Herkesin derdi var. Kimse anadan güllük gülistanlık doğmuyor, herkesin sıkıntıları var. Sırf sizin şu zamanda sahip olduklarınız yüzünden, etrafınızdaki sevdiklerinizi sizden uzaklaştırmayın. Aksine zor zamanında sizin yanınızda olanları/olmaya çabalayanları destekleyin, yanında olun. Onların sizden art niyetle beklediği hiçbir şey yoktur, inanın. Sizinle birlikte herkes güler, peki ya ağlarken?

İnsanlar artık insanları sadece işleri bitene kadar tutuyorlar yanlarında. Ne vakit çıkarları geçiyor, atıveriyorlar havlu misâli yollara. Herkesin canı sıkkın, herkesin dertleri var. Bugün seni saran işin sıkıntısı, yarın bitecek. Bugün kırdığın kalp, yarın geri gelecek mi? Gelmeyecek!

O yüzdendir ki, hevesleri kırmayın, yaşanan mutlulukları ziyan edip, ortalığa boşa savurmayın. Sevdiklerinizi yanınızda tutun, onlara sarılın.

Dün bitti, bugün can çekişiyor, yarına çıkabileceğimiz meçhul. Bir gün varsa; o da bugündür! Zamanı iyi kullanın, sevdiklerinizin yanında olmaya çalışın. Sizin için çabaladığını unutmayın. Zira siz görmeseniz de o sizin hep yanınızdadır, yanınızda olmaya çalışmaktadır. Bedenen olmayabilirler, ama ruhen yanınızdadırlar.

Değer verilmişse eğer, sadece iyi günde değil, kötü günde de o değerin arkasındadırlar. Yeter ki siz parmağınızla ittirmeyin onları geriye, onlar da insanlar, onların da canı var. Onlar da kırılır, onlar da ağlarlar.

Siz böyle yaparsanız, hevesi kırılır, karalar bağlarlar..