Immortals Immortals -Ölümsüzler!

11 Kasım 2011’de vizyona giren fakat benim daha yeni izleyebildiğim bir film ‘Immortals‘.

Bu zamana kadar niye denk gelmemişim, niye izlememişim diye kendine açık bir şekilde sövdüm gece yarısı. Fantastik, bilim kurgu filmleri oldukça güzeldir. Bunun yanında eski çağları anlatan, içerisinde maksimum kan kokusu olan, et, kemik parçalarının dağıldığı dövüşlü, vurdulu kırdılı filmler de daha bir güzeldir. Hele de yönetmenleri iyi ve çekim kaliteleri de buna eklenince çok daha güzel olurlar.

İşte Antik Yunan’da geçen bu filmde ise, savaşçı prens Theseus kötü güçlere karşı savaş açıyor. Tanrılar ve insanlar, titanlara ve barbarlara karşı bir izlenim yaratılarak Mickey Rourke’nin canlandırdığı Titan Hyperion, yıllar sonra insanlığa savaş açıyor. Savaş Tanrısı Ares tarafından üretilen efsane bir silah olan Epirus Yayı’nın peşine düşüyor. Fıldır fıldır heryerde onu arayan Hyperion, bu sayede önüne geleneri de öldürmeyi ihmal etmiyor tabi ki.

Tanrılar ve İnsanlar!

Bu silah, ise Titanları Tartaruslardan kurtarmaya yarayacak bir silah. Tanrılar ise bu savaşta Hyperionlar ya da insanlık arasında bir seçim yapma yetisine sahip olmamakla birlikte, iç güdüleri aslında insanlar tarafında olduğundan yardım da ediyorlar aslında.

Film normalde 3D teknolojisi ile çekilmiş. Fakat nacizane öğrenci imkânlarıyla laptop ekranından anca olduğu kadar izleniyor tabiki de =) Ama yine de evinizde ses sistemi v.s. varsa full bass ile birlikte izlenebilecek mükemmel bir film. Tabi bunu izlerken de mümkün olduğu kadar kaliteli bir şekilde HD Blu Ray olarak izlemeniz gerekiyor. Zira internetten indirdiğiniz 300-500 Mb.lık kota dostu olanlarla izlemeyin. Benim izlediğim 900p BluRay ve yaklaşık 2.53. Gb boyutunda olan bir versiyonu olduğundan belki de iyi bir etki bıraktı. Ne kadar kaliteli izlerseniz, o kadar hoşunuza gider..

Filmden kesitler..

Immortals
immortals ölümsüzler
immortals tanrılar insanlar
immortals savaş
immortals zeus tanrı
immortals hyperion

İşte filmden kısa bir kesin, trailer..

Benim tavsiye ettiğim filmden zarar gelmez. O yüzden bu filmi de ‘şiddetle‘ tavsiye ediyorum. İzlemelisiniz.. =)