Etiket: iki yüzlü

Yol göründü

Herkes birbirine rest çeker. Hayatında olmasını istemediklerini yüzlerine vururlar. “Senin gibi bir yılanı koynumda besliyceğime taş beslerim daha iyi” derler. Sonra bazıları da inatla o eski hayata girmek isterler tekrar. Aslında vakti zamanında o hayattadırlar, lâkin yaptıkları pislikler yüzünden çıkmıştır zaten o kişinin hayatından. Yoksa durduk yere düşer mi elma gökten aşağıya. Kırmıştır rüzgâr dalı, affetmez ne elmayı ne armudu.

Yalanla kimi nereye kadar kandırabilirsiniz ki? Eskiden söylenirdi yalancınun mumu yatsıya kadar diye ya, yatsıyı geçirsen de emin ol kuşluk vaktine kadar sürer anca. Yakalandığın an oyun biter. Evet rövanşı falan da olmaz o işin hea. Harbi harbi biter. Rus ruleti gibi düşün. Tek sıkımlık kurşunun vardır, çevirirsin çevirirsin, sonra “TAK” eder ve “tık” oyun biter!

Çekirge bir zıplar, iki zıplar derler bir de. Seni çekirge yerine koysam? Hani üçüncü de artık yapmazsın desem de, sen “çekirge”sin işte, her daim zıplarsın. Eğer sen yüzsüzsen sen bir kez daha “yaparsın”. Bu budur, derler ya 2+2=4 evet aynen öyle. İstesen de değiştiremezsin! İspatlamaya çalışsan da, gerçeği inkâr etsen de sadece daha da dibe batar yüzüne tükürenlere yarabbi şükür dersin.

O  yüzden derim ya kimseye yalanla yaklaşmayın, yanarsınız. Yanan siz olursunuz. Bırakın gerçekler acıtsın içinizi yalanlar değil. Kırdığınız keşke kalp olsa, umutları da kırıyorsunuz farkında olmadan. Geçmişiyle geleceği karmakarışık bir hale sokuyorsunuz durmadan. Bırakın öyleyse “defolup gidin” işte.Bulaştırmayın daha fazla mikrobunu(zu) gidin işte.

Daha fazla yaklaşmayın yalan söylediklerinize, çünkü siz/sen artık onların değilsin(iz) çünkü siz/sen “el malı”sın(ız). Yılanın dili gibi iki dillisin(iz) işte. İşe gelen tarafa dönersin(iz), sonra hayatın içine çomağı sokar, gidersin(iz)..

Daha fazla yolu çakılla doldurmayın üstünüze asfaltı çoktan döktüler.

Hadi artık yol göründü. Topla pılını pırtını, al bohçanı artık. Yürekten kovuyorlar seni. He sen tilkiysen eğer, kurnazlık yaptığını sanıyorsan, elbet döneceksin kürkçüne. Ama o kürkçü eski kürkçü değil. Yazıyor kapısında “Defolu Mal Almıyoruz Artık”. diye.

Sözüm kime?

Tabi ki meclisten içeriye 😉Maskeli Balo

Ne zaman tuvalet masasında makyajını temizleyen bir kadın görsem maskeler üşüşür aklıma…
Boyalı çehreyi yalayan her bir pamuk topağının, gün boyu gerçek yüzü saklayan kalın maskeden bir parça kopardığını düşünürüm.
Temizlik bittiğinde göz altlarında ince yarıklar halinde nemli kırışıklıklar gülümser; kaşlar silikleşir, kirpikler kısalır. Yüz, maskesinden soyunmuştur artık…
Sahibinin yaşını, ruhunu ele verir…

ta ki ertesi sabah yeniden giyinene kadar…