Etiket: hüzünlü anlar

Merak Ediyorum

Aslında merak ediyorum kendimi
Hem de herşeyden çok.

Hani ne yapıyorum, neredeyim, ne haldeyim..
İnan hiç bilmiyorum..

Eve geliyorum kapıyı açıyorum
İçeride çıt yok.
Evden çıkıyorum, bakıyorum, bekliyorum..
Bir uğurlayanım yok..

Devamı »

Gülünç Şeyler

Pff dediğin böyle sıkıldığın anlarda canın neler çeker neler. Böyle damarımı keseyim de kanım aksın yere dersin. Ya da açayım yine damardan bir şarkı da kendi içimde kaybolayım dersin. Ne istediğini de bilmezsin, ne yapmak istediğini de, abzürt bir halde kendi halinde depresife bağlarsın. Damar müziğini dinlersin, dinlediğin anda direk de kaybolur batarsın zaten.

Dertlisindir işte. Kimisi alkolün içinde bulur kendini, kimsi dört duvar arasında bir başına bulur. İkisi de aynı dertten muzdariptir aslında. Hani istedikleri olmamıştır belki de, avucundan almıştır hayat. Küçük çocukların ellerinden oyuncakları aldığında ağlarlar ya, aynen onun gibi ağlar insan çoğu zaman. Sonra ne olur? Unutur gider yine çocuk gibi 😉

Anlık duyguların esiriyiz sanki. Bir anlık mutlulukların peşinden koşar, gerimizde çoğu şeyi bırakır hiçe sayarız. Bir anda nefes alır bir anda geri bırakırız. Bir anda ölür bir anda doğarız. Bir anda karnımız doyar, bir anda kusarıziçimizdeki  herşeyi. Bir anda uykuya dalar, bir anda uyanırız o tatlı uykumuzdan. Herşey anlık başlar anlık da biter aslında.

Gücümüz yetmez çoğu zaman kendimize zarar vermeye.  Kendimizden çok etrafımıza zarar veririz ya hep o yüzden. Sinirlenir insan, ya bardak kırar, ya kafa, ya da parmak. Kemik kıran mazoşist bir hal takınır. Karşıdaki “sadece” kalp kırdığını zanneder oysa diğer taraf için kırılan kalpten ibaret değildir, yanında bir çok şeyi de kırmıştır.

Sonra yatarız tüm dertlerin üzerine ve sabah yeni bir güne uyanırız tekrar. Sanki bir şey olmamış gibi, koskoca bir geceyi tek başına geçirmemişsin gibi tekrar uyanırsın. Belki de yine yüzüne mutluluk maskesini takar dolanırsın salına salına etrafta. Hayat işte, sonra kendine bile gülüp geçersin.

İşte böyledir hayat. Bir anlık hüzünlü takılırken bir anda da gülüp geçebiliyorsun. Gülünç şeyler işte naparsın 🙂