Sana sevmeyi öğretemem, aşkı da öğretemem belki. Ama seni mutlu edebilirim. Sebepsiz yere seni güldürebilir, gözlerindeki ışığı ortaya çıkarabilirim. Bazen ufak bir hediye alıp yanına gelebilirim. Hoşuna gider mi bilmiyorum ama hiç beklemediğin anda küçük bir buse kondururum yanağına. Belki bana deliler gibi aşık olmayabilirsin. Her dakika, her an beni yanında istemeyebilirsin. Sıkmam ben de zaten seni. Yeterince yanıbaşında olurum, yetmediğince sen benim gönlümde olursun. Fazla doldurmam sevgi bardağımı, taşar yoksa bilirim. Yudum yudum içerim, tadı kadar paylaşırım seninle. Canını yakmamak için kendi canımı yakarım. Yüzünün düşmemesi için, şekilden şekile girerim. Sevmeyebilirsin beni, inanmaya da bilirsin sevgime hatta. Ama ben bilirim gücüm yettiğince hissettirmeye çalışırım. Ne gelir ki başka elimden?

Senin de zamanında yaşadığın kırgınlıklar yıpratmıştır, bir elin oğlu zedelemiştir yüreciğini. Farkımız var mıdır acaba? Tek kırgın olan, yıpranan, yüreği delik deşik olan sen misin ki? Hepimizin kırgınlıkları yok mudur şu dünyada? Hepimizin vakti zamanında aldandığı biri yok mudur? Ne kadar geçmişimize bağlı kalabiliriz, ne kadar geçmişimizle birlikte yaşayabiliriz ki? Sırf o geçmişimiz yüzünden geleceğimiz kaçıyor farkında mısın?

Beni sev demiyorum, deliler gibi sırılsıklam aşık da ol demiyorum.Her gece benim hayalimle uykuya dal, benim resimlerimden başka resimlere bakma da demiyorum. Bir şans ver sadece. Belki kırgınlıklarımızı birlikte onarabiliriz. Belki senin yaralarının ilacı bendedir, benim yaramın ilacı da sende. Kapatalım tüm yaralarımızı, bırakalım bir kenara yâr olalım. Adım atmaya korkuyoruz şu an belki ama hemen ardından koşmayacağımız ne malum? Şimdi zorlayarak, çekinerek attığımız ilk adımdan sonra ardımıza bile bakmadan el ele kaçmayacağımız ne malum?..

Desem de, fayda etmez hiçbir şeye iyi bilirim. Ne sen dönebilirsin yolundan, ne ben seni döndürebilirim.

Bu işte fazlasıyla bir yalnızlık var çünkü, o yüzden susuyorum bir kez daha..

Şimdi ben tüm umutlarımı, ufak tefek kırgınlıklarımı, geleceğe dair bütün heveslerimi, gelmişimi geçmişimi sana bırakıyorum.

Gözyaşlarımla,