Google her zaman bir farklılık yaratıyor sanırım. Arama kutusuna hep bir şeyler yazdığımızda ekrana bir şeyler oluyor. Kimi zaman koordinat düzleminde kalp oluşturuyor, kimi zaman yazılanları etrafında döndürüp, kimi zamanda karlar yağdırıyor.

İşte buna bir yenisi daha eklendi. Ne mi?

Hemen Buraya tıklayın ve deneyin..

Aslında zergling rush star craft adlı oyunda atak gücü en zayıf olan bir ırktır. Bir nevi oyun üzerine kuruludur. İşte google’a da zerg rush yazdığını zaman ekranda ne var ne yok herşeyi google ‘un o harfleri temizlemeye başlıyor.

StarCraft 2‘de ani bir Zerg saldırısına uğradığınızda farenizin butonlarına ne kadar hızlı ve doğru şekilde basarsanız, hayatta kalma şansınız da o kadar artar. Ünlü StarCraft 2 oyuncularının 300 APM‘e (Actions per minute: Bir dakikada oyuna gönderdiğiniz komut miktarı) ulaştığını düşünürseniz bunun ne kadar ciddi bir iş olduğunu anlayacaksınız.

Google da StarCraft 2 oyuncularına bir sürpriz yaparak arama motoruna bir Zerg saldırısı gizlemiş. Eğer Google’da Zerg Rush diye aratırsanız Google’ın o‘ları Zerg gibi her yerden saldırarak arama sonuçlarını yok etmeye çalışacak. Saldıran bu o’lara tıklamaya çalışarak canlarını azaltmanız ve durdurmanız gerek. Ama bunu asla başaramayacaksınız çünkü bu saldırının ardı arkası kesilmiyor. Bu arada hoş bir detay da sizin APM’inizin ve öldürdüğünüz o miktarının sağ üstteki sayaçta tutulması.