Windows kullanıcılarının Facebook’tan beklediği ufak yazılım resmen yayınlandı.

Facebook arkadaşlarınızla konuşmanıza izin veren Windows uygulaması Messenger For Windows, internete sızmasının ardından sosyal dev tarafından resmen indirmeye sunuldu. Anlaşılacağı üzere uygulama, Facebook web sitesinden bağımsız olarak çalışıyor.

Facebook’un İngilizce yardım merkezi sayfalarında indirmeye sunulan Messenger For Facebook, profilinizdeki uyarıları ve Ticker’ı gösterebiliyor.

Windows Live’dan bir miktar pazar payı çalmayı uman yeni istemci, kullanıcıyı Facebook’a daha bağlı hale getirmek ve Facebook’da daha çok zaman harcamasını sağlamak amaçlarını güdüyor. Bunun yanında Facebook web sitesi açık değilken dahi uyarılar, mesajlar ve arkadaşlık istekleri göstererek daha fazla kullanıcı geri dönüşü sağlamayı ümit ediyor.

Facebook Android ve iOS platformlarına yaptığı messenger programlarından sonra, Windows için de bir messenger programı yayınladı. İsrail çıkışlı bir sitenin Messenger’dan görüntüler vermesi nedeniyle, Facebook 2012′de yayınlamayı planladığı windows için yapılan sohbet programını yayınlamak zorunda kaldı.

Nasıl Kurarım?

  1. Öncelikle bu adrese girip, uygulamayı indirin. (İsterseniz direk buradan da indirebilirsiniz tıklayın.)
  2. Uygulamanın kurulmasını bekleyin, bekleyin, sabredin (Yeterince hızlı kurulacaktır – Elbette kurulum için internet bağlantınız olması gerekmektedir)
  3. Giriş yapın, chatinize başlayın!