8-9-10 Temmuz tarihlerinde 18. Yaşını kutlayacak olan Kdz.Ereğli Uluslararası Sevgi Barış Dostluk Kültür ve Sanat Festivali programı açıklandı.

Belediye Başkanı ve Festival Yürütme Kurulu Başkanı Halil Posbıyık yaptığı açıklamada festival etkinliklerine tüm halkımızı davet etti.

Posbıyık, yaptığı açıklamada birbirinden ünlü sanatçıların halk konserlerinin yanısıra birbirinden renkli etkinliklerin gerçekleştirileceğini belirterek şunları söyledi;

FESTİVAL 18. YAŞINI KUTLUYOR

Karadeniz Ereğli’nin 4500 yıllık tarih ve kültür mirasından doğan ve hiç değişmeyecek “ Sevgi, Barış, Dostluk” temasını taşıyan Uluslar arası Sevgi, Barış, Dostluk Kültür ve Sanat Festivali’nin, 18.yaşını 8 – 9 – 10 Temmuz 2011 tarihlerinde kutlayacağız.

Tüm dünyada sevgi, barış, dostluğu hedefleyen 1994’ ten bu yana sesini her geçen yıl biraz daha yükselten festival, ulusal boyutları aşarak dünyada büyük yankılar uyandırmıştır. Daha güzel yarınlar için insanlığı, adını aldığı gibi evrensel değerler çerçevesinde buluşturmayı amaçlayan organizasyon 17 yılda toplam 30 ülke, 300 sponsor, 250 ünlü isim, 1000 basın mensubu ve 10 milyon izleyici konuk etmiş; Avrupa Birliği tarafından ödüllendirilerek tüm Türkiye’nin gururu olmuştur. Devamı »