Etiket: ereğli festival

19.Sevgi Barış Dostluk Festivali Kdz. Ereğli

Her sene yaptığı festival ile adından söz ettiren, kimsenin festivale ‘getiremez‘ dediği sanatçıları ile birlikte bir çok ünlüyü konuk eden, sevgi, dostluk, barış adına düzenlenen o festivalin programı belli oldu..

Hangisi mi? Tabi ki de Kdz. Ereğli’sinin bu sene 19.’sunu düzenleyeceği Sevgi, Barış ve Dostluk Festivalinden bahsediyoruz..

İşte 6-7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde 19. Yaşını kutlayacak olan Karadeniz Ereğli Uluslararası Sevgi Barış Dostluk Kültür ve Sanat Festivali Program Duyurusu..

Karadeniz Ereğli Uluslararası Sevgi Barış Dostluk Kültür ve Sanat Festivali her yıl Temmuz ayının ilk haftasında yüzbinlerce kişinin katılımıyla gerçekleştiriliyor. Kültürel ve sanatsal etkinliklerin ön plana çıktığı festivalde ünlü sanatçılar da sahne alıyor.

Festival etkinlikleri kapsamında düzenlenen halk konserlerinde bu yıl ,

1.Gün : Serdar Ortaç , Halil Sezai
2.Gün : Mazhar Fuat Özkan ( MFÖ ) , Şebnem Ferah
3.Gün : Hande Yener , Orhan Gencebay , Bülent Ersoy

1. Orhan GENCEBAY
2. Şebnem FERAH
3. Mazhar,Fuat,Özkan
4. Hande YENER
5. Gürkan UYGUN ( Kurtlar Vadisi’nin Memati’si )
6. Halil Sezai PARACIKOĞLU
7. Serdar ORTAÇ
8. Uğur DÜNDAR
9. Müjdat GEZEN
10. Yılmaz ÖZDİL
11. Zuhal YILMAZ
12.Bülent ERSOY
Sunucu : İpek TANRIYAR

Festival’in Medya Sponsoru: Kral Tv

Tarih : 6-7-8 Temmuz 2012
Yer : Karadeniz Ereğli Anıt Önü Sahne

Programın saat, tarih yer detayına ulaşmak için TIKLAYINIZ

8-9-10 Temmuz tarihlerinde 18. Yaşını kutlayacak olan Kdz.Ereğli Uluslararası Sevgi Barış Dostluk Kültür ve Sanat Festivali programı açıklandı.

Belediye Başkanı ve Festival Yürütme Kurulu Başkanı Halil Posbıyık yaptığı açıklamada festival etkinliklerine tüm halkımızı davet etti.

Posbıyık, yaptığı açıklamada birbirinden ünlü sanatçıların halk konserlerinin yanısıra birbirinden renkli etkinliklerin gerçekleştirileceğini belirterek şunları söyledi;

FESTİVAL 18. YAŞINI KUTLUYOR

Karadeniz Ereğli’nin 4500 yıllık tarih ve kültür mirasından doğan ve hiç değişmeyecek “ Sevgi, Barış, Dostluk” temasını taşıyan Uluslar arası Sevgi, Barış, Dostluk Kültür ve Sanat Festivali’nin, 18.yaşını 8 – 9 – 10 Temmuz 2011 tarihlerinde kutlayacağız.

Tüm dünyada sevgi, barış, dostluğu hedefleyen 1994’ ten bu yana sesini her geçen yıl biraz daha yükselten festival, ulusal boyutları aşarak dünyada büyük yankılar uyandırmıştır. Daha güzel yarınlar için insanlığı, adını aldığı gibi evrensel değerler çerçevesinde buluşturmayı amaçlayan organizasyon 17 yılda toplam 30 ülke, 300 sponsor, 250 ünlü isim, 1000 basın mensubu ve 10 milyon izleyici konuk etmiş; Avrupa Birliği tarafından ödüllendirilerek tüm Türkiye’nin gururu olmuştur. Devamı »