Blood and Bone Film Ekibi
Yönetmen
Ben Ramsey
Senaryo
Michael Andrews

Görüntü Yönetmeni
Roy H. Wagner

Müzik
Nicholas Pike

Oyuncu Rol
Michael Jai White Isaiah Bone
Julian Sands Franklin McVeigh
Eamonn Walker James
Dante Basco Pinball
Nona Gaye Tamara
Michelle Belegrin Angela
Bob Sapp Hammerman
Dick Anthony Williams Roberto
Kevin ‘Kimbo Slice’ Ferguson JC
Ron Yuan Teddy D
David Aldridge (credit only)
Robbie Alexander Thug #1
Melvin Anthony Jeffrey
Daniel Arrias Carlos
Sala Baker Jesus
Blood and Bone Detaylar
Yapım : 2009

Ülke : Amerika

Tür : Aksiyon, Dram

IMDB Puan : 6.8/10

Süre : 90 dakika

Basitçe özetlemek gerekirse: Hapishane ölen(daha doğrusu ölüdürülen) arkadaşına verdiği sözü yerine getirmek için, Los Angelesda sokak dövüşlerine katılmasını konu alan güzel bir film..

Kendi yorumuma gelince.. İzlenmesini kesinlikle tavsiye ettiğim bir film. Gerçekten filmin ismindeki hakkı veriyor. Her bir dövüş sahnesinde kırılan kemikler ve kanlarla dolu,efektlerin yerli yerinde yapıldığı sürükleyici bir film. Evet bazıları kandan,kemikten hoşlanmaz.. Ama ben bayılırım :)) (Psikopat mıyım neyim artık bilemedim) O yüzdendir ki eğer varsa böyle bir sempatiğiniz izlemenizi tavsiye ederim. Hatta alın kulaklığınızı son ses açın ve sonra kapılın filmin etkisine. Sanki yumrukları size atıyormuş, sanki sizin kolunuzdaki kemikler kırılıyormuş gibi hissedeceksiniz.
Hımm unutmadan söyleyeyim; film fazlasıyla argo kelimeler içermektedir. Sokak dövüşü olduğundan, sokak ağzını yansıtmışlar ve bu da her bir kelimede kendisini göstermiştir..


Örneğin bu karede.. Yenilmez denilen HAMMERMAN adamın üzerine çıkıp adeta bir goril gibi yerdeki adamın suratını paramparça etmektedir.

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:Ysfo1uy1eOMfRM:http://i30.tinypic.com/73kwty.png&t=1

http://www.zdistrict.com/wp-content/uploads/2010/02/BloodBone2.jpg

Bu karede de hapishanede Bone’a saldırmak isteyen kişileri tek başına altederken görüyoruz. Bizdeki “Cüneyt Arkın”ın uçuşları gibi havada attığı tekmeyle 4 kişiyi birden yere devirebiliyor 😀

Evet.. Film hakkında kısaca izlenimlerim bunlar, tavsiye ederim izlemelisiniz.. İzleyince de geri bildirim yapıp yorumlarınızı aktarırsanız pek de bi memnun olurum hani 🙂

Sevgiyle,

aLi Mazılıgüney