Biliyor musun?

Benden sonra başka birisiyle oldun. Yada olacaksın, Görmedim yada duymadım. Sadece biliyorum. Sadece hissediyorum. Ulan biliyorum, saklama işte. Bizim hep tartıştığımız, “artık seninle olamam”, dediğin o bankta, onunla elele dudak dudağa sarmaş dolaş olduğunu da biliyorum.

Hatta onun seni çok sevdiğinide biliyorum, ama senimi, yoksa vücudunumu daha çok seviyor orasını bilemiyorum. Bilmek de istemiyorum açıkcası, ben bunu bilerek acı çekmek istemiyorum.

Ve hatta, bizim şarkımızı onunla dinlediğinide biliyorum. Hatta bu bizim şarkımız olsun deyip kendi şarkınız yaptınız bunuda biliyorum. Bilmek istemiyorum, ama ne yazıkki , Allah Kahretsin ki biliyorum.

Benim ‘düğmelerini kapat’ dediğim, gömleğinin o düğmelerini de şu an ona açıyorsun!  Bak çok ciddiyim bunu da biliyorum. Biliyorum kızım işte, ben bunları hep biliyorum!.

Ve, gecenin bir saatinde telefonla arayıp ‘Seni çok seviyorum‘ , ‘Çok özledim ‘ cümlelerini şu an ona söylüyorsun. Ne yazık ki bunu da biliyorum işte.

Benim saatlerce sigara içerek, efkarlanarak ve hatta ağlayarak baktığım o fotoğraflarına, o gülerek, somurtarak, hatta umursamazca bakıyor. Sen bunu farketmiyor, bilmiyorsun ama ben bunu da biliyorum.

Ve hatta daha da önemlisi , daha da kötüsü , daha da öldüren yeri ne biliyor musun?

Çocuklarımızın ismini bile koymuşken, sen şimdi o düşündüğümüz, kurduğumuz hayallerin hepsini başka bir piçe layık görüyorsun.

Bak ben bunu da biliyorum, ama sen rüyadasın, körsün. Hâla göremiyorsun!

Peki ya sen bunları gerçekten biliyor musun?

Bence artık biliyorsun!