Ben kendime küstüm, o yüzden hiç iyi değilim. Çok hata yaptım çünkü. Çok yanlışlar yaptım düzeltemediğim. Kırdım, üzdüm, önemsemedim. Hiç umursamadım kendimi. Peşinden koşarken bulutların, görmedim can çekiştiğimi. Fark etmedim nefes nefes kaldığımı, yordukça yordum bedenimi. Hani böyle bağırsa çığlık çığlığa, haykırsa, saysa ağzına geleni, susar çekilirim köşeme. Haklı çünkü. Ne zaman onu dinledim ki, ne zaman sözüne kulak verdim kendimin.

Tutturdum bir düzen, koştum gittim. Çok öfkelendim, çok kızdım. Sinirden kızardım saatlerce. Acı çektirdim kendime. O kadar çok yıkıldım ki, yine kalktım kendimce. Oysa onun da ihtiyacı vardı birisine. Belki sıcak, içten bir gülüşe ihtiyacı vardı. Çok medet umdum vakti zamanında, çok güvendim herşeye. O kadar inandım ki, yıkıldım zamanı geldiğinde. Yine zarar verdim kendime. Sırf kimseyi kıramadım diye, çekildim köşeme, yine dert yandım kendime. Kendi sorunlarımı anlattım kendime. Çare bulamadıkça, dolandıkça herşey dilime, gidemedim bir adım ileriye. Ağların içerisinde ağladım günlerce. Sesimi duyuramadım. Dilimi kestim, dilsiz ettim kendimi. Gözlerimi kararttım, kör ettim benliğimi. Kulak ardı etmeye çalıştım herşeyi, sağır ettim kendimi. O kadar çok kırıldım ki, duygusuz ilan ettim kendimi.

Oysa ne kadar inanıp, ne kadar güvenmiştim kendime. ‘Bir tek o var’ demiştim ama o bile isyan etti kendime. Kendim, kendimle çelişti. Küstük birbirimize. Taş oldu çatladı, dağ oldu yıkıldı. Kaybettik birbirimizi, kaybettik hislerimizi. Taş kesildi yüreğimiz, dokunamaz oldu birbirine tenlerimiz. Söz geçiremedik birbirimize. Küsüştük ikimizde.

Ben bende değilim, kendimde hiç değilim. Ben, kendimi terkettiğimden beri, hiç iyi değilim. Tüm suçum kendimde. Çok ihmal ettim benliğimi, çok üzdüm kendimi. Herkes yapardo da, ben yapmamalıydım bunu kendime.

Bir çözüm yolu bulmalıyım, getirmeliyim bu beni kendime. Çünkü o gelmezse, ya ben gideceğim, ya da kendim benden gidecek. Birbirimizle barışmazsak, bu iş kötüye gidecek. Bu küskünlüğe birisinin son vermesi gerek. Ya o beni terkedecek, ya da ben onu.

Bendeki beni kaybetmemek adına, ben kendimi kendimle baş başa bırakıyorum..