Bazen o kadar yalnız hissediyorum ki kendimi. Bakıyorum etrafımda kimse yok. Bir o kadar etten entari giymişler var ama, kimse yok.

Oluyor işte. Mutluluğunu paylaşmak istiyor bazen insan. Böyle sevincini paylaşacak gözlerinin içi güldüğünde ‘çok sevindim‘ diyerek sarılacak biri olsun istiyor.

Sadece mutlulukta değil, mutsuzlukta da yanında olsun diyor işte. Destek olsun, güven versin istiyor. ‘Bir şey olmaz ne olacak, beraber atlatırız‘ sözlerini duymak istiyor insan.

Sabah uyandığında varlığını hissedeceğin, gece uykuya dalmadan önce varlığını hissettirecek biri olsun istiyor insan. Rüyalarına girecek, yine rüyalarından tebessümle uyandıracak biri.

Gün içerisinde ‘Acaba ne yapıyor?‘ diye düşüneceği, saat her 13:13’te ‘Eneamm beni düşünüyor!‘ die saçmasapan bir sevince bürüneceği biri olsun istiyor insan.

Omzuna yaslanan, saçlarını savuran, melül melül gözlerinin içine bakacak birisini istiyor insan. Hiçbir şey düşünmeden, düşüncelerini suya bırakacağı biri.

Ilık sesine hasret kalacağı, o tizliği duyduğunda kalbinin bam telinin titreyeceği birini arıyor insan.

Ayakları yerden kesilircesine heyecanlanıp, gökten zembille inecek kadar şaşırmak istiyor işte. Ne olduğu belirsiz zamanlarda, istemsiz kalp çarpışları istiyor.

Birlikte yürüdüğün zamanlarda, ayağı takıldığı esnada tüylerinin korkudan diken diken olduğu ‘Bir şey oldu mu!’ diye koluna yapışıp, iyi olup olmadığını yoklayacağı birisi olmasını istiyor işte.

Aynı tabaktan yemek yiyip, kendi yediğinden fedakârlık yapmak istiyor insan. Onu yapabileceği biri ile birlikte olmak istiyor.

Aynı evin anahtarını paylaşıp, aynı soyadla yaşamına devam edeceği birini arıyor insan.

Eve geldiğinde kapıyı kendi anahtarıyla değil, zile basıp kapıyı birisinin açacağı ‘Hoşgeldin canım‘ diye yüzünde tebessüm oluşturacak birini istiyor insan.

İkisine ait, tıpkı onlara benzeyen bir can daha istiyor. Gözleri ona, saçları kendisine benzeyen. Yüzü onun kadar güzel, gülüşü yanağındaki gamzesi kadar büyük bir can‘ı olsun istiyor.

Hayatı paylaşayabileceği, aynı yastığa baş koyup, aynı yorganı çekiştireceği birini arıyor işte. Yatarken sıcaklığını hissedebileceği, uyumadan önce yüzüne bir öpücük kondurabilecek birini istiyor.

İnsanoğlu çok mu şey istiyor acaba?

Ben çok mu şey istiyorum?

Çok değil yav, bir şey istiyorum sadece.

Gerisi zaten gelir ki.

Gelmez mi ki..

Gelmeyecek mi ki..

O gelecek, ne zaman gelecek?

Peki ya benim ömrüm yetecek mi?

Yeter ki..

Yetmeli..

Yetmeli..

Yetmeli..

06.06.2012/03:03