Eskiden ne de güzeldi, herkes tek tek mesaj atardı herkese. Ayrı ayrı dileklerde bulunurlardı. Şimdilerde ise yok öyle bir durum.

Hazırlanır bir tane -ki genelde sağdan soldan bulunmuş “hazır mesajlar” olur- mesaj, sonra telefon rehberindeki herkese seçilir itinayla ve tek bir tuşla “hadi bakayım gönder”e basılır.

E ne anlamı kaldı ki o zaman?

E sen herkesi herkesle aynı kefeye koydun!.

Yapılmaması gereken bir davranıştır bence bu.  Ben sevmiyorum arkadaşım böyle mesajları. Gönderiyorsan “içten” olsun, “İyi bayramlar” yaz o bile kâfidir.Zaten beklemiyor ki kimse bana süslü püslü mesajlar yollasınlar, içerisinde uyaklı kafiyeli yazılar olsun. Sadece içten bir dilek bir hatırlanma bekler sadece. E önemli olan da bunu bir nebze olsun yerine getirebilmektir değil mi?

Bunu aşabilmek için uzun zamandır toplu mesaj göndermiyorum, elimden geldiğince -telefonumla cebelleşip kasılmama rağmen- herkese tek tek göndermeye çalıştım, hereksi birazcık olsun hatırlamaya çalıştım.  Ben bu şekilde göndermeme rağmen karşılığında yoplu mesaj olarak cevabın gelmesi üzdü tabi ama napalım en azından geldi, gelmeyenler de var tabi -polyannacılık oynamak gerek bazen :-)-

Neyse öyle de böyle de olsun bir bayramlaşma faslını daha -mesajda da olsa- tamamlamış bulunmaktayız.  Umarım siz de artık “toplu mesaj” göndermemeye gayret edersiniz. 😉

Hatırlayan/hatırlamayan herkese teşekkürler, mutlu bir bayram yaşamanız dileğiyle efendim,

Sevgiyle,