Ayak Parmağı

“Yapılan bir araştırmaya partnerinizin sizi aldatıp aldatmayacağını ayak parmaklarından ve yapısından anlayabilirsiniz.” diyorlar. Ne kadar saçma bir şey aslında di mi? Hani ayaktan aldatma tahlili mi olur arkadaş! İnsanların işi gücü yok işte.

Neyse. Hal böyleyken elemanlar yapmış etmiş araştırmış. İngiliz araştırmacı Jane Sheehan ayakların kişilik hakkında önemli ipuçları taşıdığını söylüyormuş. Buna göre de ayak parmaklarına göre kişilik tahlilini ise şöyle yapıyor:

Büyük baş parmak: Zeki ve yaratıcılığın göstergesi. Başparmağı büyük olan kişiler konuları farklı değerlendirir ve sorunlara hemen çözüm üretir. Başparmağı kısa olanlar ise görev adamıdır, çalışkan dır.

İkinci parmak: Uzun olanlar lider, kısa olanlar ise uyumludur.

Orta parmak: Ayak parmaklarında uzun bir orta parmağa sahip olan erkekler kısa olanlara oranla daha enerjiktir. Herşeyin mükemmel olmasını isterler. Yaptıkları her işte başarılı olur lar. Üçüncü parmağı kısa olanlar ise hayatın güzelliklerine önem verir, sakin bir yaşamı seçer, koşturmayı sevmez.

Dördüncü parmak: Dördüncü parmağı uzun olanlar aile ve ikili ilişkilerine çok önem verirler, iyi bir dinleyicidirler. Başkalarının sorunlarıyla ilgilenmekten kendilerini alamazlar. Bu parmağın kısa olması ise aile ve ilişkiden başka şeylere odaklanan bir kişiliğin göstergesidir.

Son / küçük parmak: Eğer çok kısa ise, karşınızdaki erkek çocuksudur, sorumluluktan kaçar. Küçük ayak parmaklarını diğer parmaklarından ayrı olarak oynatabilenler maceraperesttir, flört etmeyi sever.Oynatamayanlar ise rutin bir hayat yaşar ama sadık olurlar. Ayak büyüklüğü: Küçük ayaklı erkekler büyük ayaklı erkeklere oranla aldatmaya daha yatkındır.

Taban: Taban oyuğu az olan erkekler yalnız kalamaz. Düz tabanlar ise kararsızdır. Sık sık partner değiştirir.

Bu yazının sonuna kadar geldiyseniz, mutlaka önce kendi ayağınızı kontrol ederek yapılan yorumları değerlendirmişsinizdir. Yalan mı? Değil. Sonra mutlaka partnerinizin (sevgilinizin işte) ayağına bakarsınız. Ona göre de yorum yaparsınız. He kadınsa eğer bu yazıyı okuyan erkek yandı. Zira sırf bu yazıdan ötürü kadının dırdırından kurtulamaz. ‘Vay efendim senin ayak tabanın küçük, yalnız kalamıyormuşun, vay senin küçük parmağın çok küçük o yüzden flörtcüymüşsün vay sen beni kimlen aldatıyonn...’ falan fıstık..

Gülmeyin, harbiden öyle. Sözü uzatmaya gerek yok, böyle araştırmalara kulak asmaya da gerek yok. İş ne ayakta, ne parmakta, adam gibi seven, güvenen buna kulak asmaz, önce yüreğine sonra sevdiğinin sözüne bakar.

Elaleminkine değil.

Nokta.