Facebook’ta açılan öyle bir grup var ki; ortalığı karıştırmaması zaten sürpriz olurdu…

Facebook’u her türlü alanda dile getirdik ve getirmeye de devam edeceğiz gibi. Çünkü bu seferki Facebook grubu, bilinenin biraz dışında bir işleve sahip.

Eats on Feets isimli sitenin Facebook grubunda satışa sunulan süt sağma pompaları fazlasıyla dikkat çekti. Nitekim durumu bir adım daha öteye taşıyan gelişmeyse, bu grup üzerinden anne sütü bağışı yapılabilmesi oldu.

Böyle bir paylaşım olduğunu haber alan Birleşik Devletler Gıda ve İlaç dairesi başkanlığı, konuya ağır bir tepki koydu. Özellikle farklı ve daha önce tanınmayan insanlardan anne sütünün alınmasının tamamen yanlış olduğuna değinen birim, aynı zamanda HIV riskinin de bir hayli fazla olduğuna dikkat çekti.

Bu alımı gerçekleştrien kullanıcılarsa HIV riskinin öz annede de olabileceğine değinerek bu uyarıyı geçiştirdi.

Hani olur da bu da mı olur ilginçtir.. Anne sütü de bağışlanır mı yani. Diyoruz işte en basiti HIV cinsel yolla bulaşan bir hastalık diyoruz ayrıca “Anne sütü” ile de bulaşır diyoruz buna rağmen bu işler nasıl yapılabiliyor?. Çok basit aslında herkes bilip bilmeden bir işe kalkışıyor sonucunu düşünmüyor.

Ne olursa olsun dikkat etmek gerek, eğer birisi ile herhangi bir şekilde bir alışveriş olacaksa araştırmak gerek. Bu sadece anne sütü, organ nakli vs değil herşeyde geçerli. Sonuçta sağlığınızı kazanmak için sağlığınızı riske atmayın, dönüşü olmayan yola girebilirsiniz..