Yapmayın etmeyin yahu!..

Dilinize bulaştırmayın işte şu lanet oyunu!..

Sinsice planlar çevirmeyin kimsenin ardı sıra

Alnınız açık olsun kendi yolunuza koyulun işte.


Ben anlamıyorum arkadaş. Birisinin yalanını yakalarsın, gözün görür, kulağın duyar, hadi onları da geçtim elindeki kanıtlarla bile ispatlarsın yalan olduğunu. Ama yine de “ben yalan söylemiyorum” derler ya fıtık oluyorum! Kendilerini ispat etmeye çalışcaklarmış! Yav neyini ispatlıycan ki daha? Seninle konuşurken bile bana göz göre göre yalanı söylüyorsun hala da yalan söylemedim ben sana oluyor. Kafa mı güzel insanların anlamıyorum ki? Harbiden herkes şizofrene bağlamış yav, kafada kurmada üstlerine yok. A dersin sana millattan önceden başlar şimdiki zamana kadar dünyayı yeniden yazacak kadarlar.

Sonra sen kabuğuna çekilirsin herşeyden sonra. Düşünürsün deli gibi, herşeyi her noktayı. Eline binlerce parçadan oluşan yapboz gibi tüm küçük kırıntıları tek bir hale getirmeye çabalarsın. Evet işe yarar! Düşünmekten harap ve bîtap düşmüş olsan da hayatın kararmış olsa da eskiye dair ne varsa hepsi bir araya gelmeye başlamıştır geçen zamanda. Yapılan davranışlar, söylenen sözler herşey.. İğneden ipliğe kadar gelir aklına.. Hani belki yalan söylemiyordur diyerekten ama yapboz birleştikçe yine sen haklı çıkarsın. Evet herşey tamamiyle “YALAN” dan ibaretmiş dersin. Neden mi?

Mesela sen daha önceden gözlerinin içine bakarsın taaa önceden sorarsın “Yaptın mı?” diyerek. Senin gözlerinin içine baka baka “Hayır” der.. İnanmadığını söylersin ama seni inandırmak için bir de gözyaşı dökerler karşında, dersin ki “Ulan ya değilse, neyse 1 şans daha vermek gerek”.. Tamam dersin inanıyorum hadi, inandım farzet.. Peki sonra? E sonra yine kokusu çıkar bu yalanın, n’olur? Ben demedim mi! Ben biliyordum böyle olacağını! Yazık yahu.

Bir insanın gözünün içine baka baka yalan söylenemez SÖYLENMEMELİ!

Elleri yalan dolan yazmamalı!

Göz bebekleri yalandan titreyerek bakmamalı!

Yaşadığı olumsuzlukları hastalıkları kullanarak insanları kullanmamalı kimse!

Ortaya anayı babayı kartıştırıp yalanlarına başkalarını da alet etmemeli kimse!

Diyorum ya, işin içine yalan 1 kere girerse ondan kurtuluş yoktur, yalan tekerrürden ibarettir!

Bir kez ıslandı mı dilin yalan suyuyla, kurtuluşu yoktur onun, sıralanır bundan sonra hepsi ardı sıra..

Herşeyin 1 açıklaması vardır evet içerisini yalan külleriyle doldurduktan sonra ben de öyle açıklamalar yaparım ki feleğin fal taşı gibi açılır.

Neyse, yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış ya, yanar yanar, sonra tamamen söner.. Söndürün mumlarınızı artık uzak olun yalan çuvalınızı sırtlayın ve ağız dolusu yalanlarınızı alın bedeninize saklayın! Turşusunu kurun! Beni seni onu bunu şunu herkesi herşeyi bitiren “yalan”sa buyur, aha kapı, işte sapı!