1. 3D tema efektlerini açarak menünüzü daha iyi gezin yada kapatın daha hızlı gezin. Seçim sizin: Menu > Ayarlar > Kişisel > Temalar > Genel > Seçenekler > Tema efektleri > Açık

2. Numara çevirme ekranında # tuşuna uzun basarak “Sessiz” ve “Genel” profilleri arasında hızlı geçiş yapabilirsiniz.

3. Alarm çalarken telefonu sola yatırarak alarmı erteleyin…

4. Gelen aramalarda, telefonu sessize almak için cihazı yüz üstü çevirin…

5. Cihazınızın el yazısı tanıma özelliği olduğunu biliyorsunuzdur. Stylus kalem ile yazı yazarken sağa doğru çekeceğiniz bir çizgi “backspace” yani silme görevi, sola doğru çizeceğiniz kısa bir çizgi ise “space” yani boşluk görevi yapacaktır.

6. Telefonun genel bilgilerini öğrenmek ve güncellemeleri kotrol etmek için *#0000# ‘i tuşlamanız yeterli.

7. Bildirim ışığı (menü tuşunun altındaki beyaz ışık) ayarları için: Menü > Ayarlar > Telefon > Bildirim ışıkları yolunu izlemeniz yeterli.

8. Döndürme – Sensör kontrolleri için:  Menü > Ayarlar > Telefon > Sensör Ayarları > Döndürme kontrolü yolunu izlemeniz yeterli.

9. Cihaz üzerinde el yazınızı geliştirmek için :  Menü > Ayarlar > Telefon > Dokunma Girişi > El yazısı çalışması yolunu izlemeniz yeterli.

10. Dokunmatik ekranının kalibrasyonunu yapmak için Menü > Ayarlar > Telefon > Dokunma Girişi > Dokunmatik Ekran Kalibr. yolunu izlemeniz yeterli.

11. Ev ekranına bir kısayol eklemek için Menü > Ayarlar > Kişisel > Ev ekranı > Kısayollar yolunu izlemeniz yeterli. Kısayol ekleyebilmek için uygun bir ev ekranı teması seçili olmalıdır.

12. Batarya ömrünü uzatmak için dokunmatik ekran titreşimini ve seslerini kapatabilirsiniz. Menü > Ayarlar > Kişisel > Tercihler > (buradan istediğiniz tercihi seçip kişiselleştirin.)

13. Bilmeniz gereken bir kaç kısayol:


a.
#06# telefoun IMEI numarasını görüntüler
b. #2820# Bluetooth aygıtının MAC adresini görüntüler
c. *#62209526# Wi-Fi aygıtının MAC adresini görüntüler
d. #7370#  soft format, fabrika ayarlarına dönmenizi sağlar. (Ön tanımlı güvenlik kodu 0000′dır.)