Please follow and like us:
0

09.04.2010     23:43

Ayaklarımın yorgunluğundaki ağrıyı unutturur kalbimdeki ağrılar.. Her biri daha çok acı vermeye kalkışsa da,ezer,basıp geçer küçücük yüreciğim.Sebepsiz yere ağlamak geçer içinden,ağrılarını bahane edercesine.Gözlerin uzağa bakar,dalıp dalıııp gider karanlıkların arasına.Mutluluk saklı gözlerde,mutluluk saklı küçük yüreklerde.Acın ne kadar büyük,ağrın ne kadar derin olsa da,mutluluk saklı gülen yüzün arkasında .

Ne kadar yorar insanı di mi hayat? Tüm acılar da,sıkıntılar da,hüzünler de,üzüntüler de bize ait,bizim için..Dışı gülerken içi ağlar insanın..Ağlarken gülmek ister canı.Uzaklara dalıp giderken,kısa yoldan yüzeye çıkmak ister en kuytu karanlık sulardan.Vurgun yemeyi göze alırcasına,delice çırpınır sularda.Bazen (u)mutlu,bazen huzurlu.

Bir kısacık ömrü var şu et parçasının.Nerde,ne zaman,nasıl,ne şekilde belli mi? Aslında hepsi belli,sadece zamanı belli değil işte.Her canlının sonu ve gideceği yer belli.Ama nedense insan görmek istemez,aklının hep bi köşesinde olsa da,gözünün önüne gelmeyince değer kazanmaz bildikleri.Göz görmeyince,gönül anlamıyor işte.Mesafe var nefesimizle ciğerimiz arasında.Uzuuuun bir mesafe var.

Ağır yükler biner omuzlara,kaldıramaz taşıyamaz sanar insan,sanki bıraksan yıkılıp kırılacak sanar bir çırpıda.Kanatların ardında bir hava kesesi ister bir an önce hafiflemek için.Düşer,kalkar,koşar,gider ama bilmez arkasında binlerce hain olduğunu,senin o hafifliğini çekemeyenlerin sıraya dizilmiş kuyruk oluşturduğunu.Her biri elinde bir hançerle bekler ardında.

Umrunda olur mu senin arkandakilerin? Senin bir adım gerine düşmüş insan(cık)ların.Senin yanında olmadıktan sonra,arkanda cirit atıp oynadıktan sonra,sırtını dönmüş vaziyette bakma suratlarına,haykırmaya bile değmez kelimeleri,bırak git yanındayım diyen o et parçalarına…

Please follow and like us:
0