Please follow and like us:
0

Yetenek Sizsiniz Türkiye’de konuk jüri olan Demet Evgar ile Acun Ilıcalı arasında bir süre önce bir tartışma yaşanmıştı.

Yetenek Sizsiniz Türkiye’nin son bölümünde, jüri üyesi olan Evgar, yarışmaya Diyarbakır ‘dan katılan iki yarışmacının performansını eleştirerek “Bence başarı, kesinlikle, alkışlarla doğru orantılı değildir. Halkın beğenmesi bir başarı olduğudemetnu göstermez.” diyerek “hayır” demişti. Acun Ilıcalı ise Demet Evgar’ı kararından dolayı eleştirmişti ve ikili arasında tartışma yaşanmıştı.

EVGAR’DAN 9 MADDELİK AÇIKLAMA: ACUN NASIL ZENGİN OLDU

Bir süre önce medyaya yansıyan bu haberle ilgili Twitter’dan açıklama yapan Evgar,

“Az sonra bu video ile ilgili 9 maddelik bir açıklamada bulunacağım.” dedi ve “Acun nasıl zengin oldu?” sorusunu yanıtladı.

Evgar şunları yazdı:

“Acun nasıl zengin oldu? 1- Bildiğiniz gibi, “Yetenek Sizsiniz” adlı programda, “onların zor günlerinde” jüri üyesi olarak bulundum.

2-Benim için gerçekten de ilgi çekici bir gözlem olacağını düşünüyordum ki, öyle de oldu.

3- Evet. İyi bir gözlem oldu çünkü bu sâyede bu ülkede estetiğin, san’âtın, edebiyâtın ve insân rûhuna hitâb edenlerin değil ahmak yığınlarına hitâb edenlerin güç kazanacağını hep birlikte görmüş olduk.

4- Bir juri düşünün ki, bir kimsenin san’ât veyâhûd kâbiliyet yönünden üstünlüğünü kitlelerin alkışlarına göre belirlesin.

5- İşte halk, bu popülist döngü ile ahmaklaştırılmaktadır.

6- Ahmakların zevklerine hitâb etmek, sistemin sözde “aydınlanmış” (illuminated) esâs sâhiblerini ya’nî robotlaştırıcıları güçlendirirken, toplumları ise aylık maaşlarına (samanlarına) bağımlı çiftlik hayvanları hâline getirmektedir.

7- Ahmaklara hitâb etmek sizi maddî olarak zengin kılar. Fakât esâs zenginlik, erdemlice bir hayât sürmekten başka hîçbir şey değildir.

8- Erdemli kalabilenlere selâm olsun.

9- Buradan sistemin sözde sâhiblerine yani sözde “aydınlanmışlara” sesleniyorum: Siz çoksunuz fakât biz haklıyız.

Ve o video..

Please follow and like us:
0